Wpis z mikrobloga

Gzie w Krakowie, Katowicach bądź okolicach starać się o termin na rezonans magnetyczny?
W miejscach gdzie pytałem najbliższe terminy są na styczeń 2019.
Mam problem z barkiem, staram się dowiedzieć co jest z nim nie tak od września tamtego roku, ostatnio po drugim już prześwietleniu ortopeda uznał, że nic nie widzi, stąd skierowanie na rezonans.
Nie chciałbym czekać kolejnego roku, szczególnie, że praktycznie codziennie wykonuję jakąś aktywność fizyczną, ćwiczenia, rower, nie chcę zrobić sobie krzywdy i potrzebuję diagnozy.
#zdrowie #mikrokoksy
  • 22
@DeLeTee: Przswietlenie na problem z barkiem? Toc to tam bedzie tylko widac konflikt ale to tez okresli zwykli fizjo bez przeswietlenia. USG zrob lub idz do naprawde dobrego fizjo.
@bst nie mogę go rotowac zewnętrznie, blokada, mimo że rozciągam go od roku.
Też mi się tak wydaje, że RTG nic nie pokaże. Rezonans jest 3D?
Dobry fizjo chyba taniej i szybciej wyjdzie bo rezonans prywatnie 550zl.
Polecacie kogoś? Jakaś klinika?
@DeLeTee: Też raz chciałem zaoszczędzić na rezonansie. W sumie więcej wydałem na fizjo, którzy mi nie pomogli a ostatecznie i tak musiałem zrobić rezonans. Morał z tego jaki?
@DeLeTee: Spróbuj zadzwonić do Voxela na Prokocimiu. Rok temu zapisywałam tam mamę (też z barkiem między innymi), wyznaczyli jej 3 miesiące czekania, a udało się nawet szybciej, bo zwalniały się miejsca i dzwonili z wcześniejszymi terminami. Do tego zrobili bardzo porządny opis, a na wyniki czekało się jakieś 2 tygodnie. Nie wiem ile teraz trzeba czekać, ale myślę, że warto zadzwonić i spytać, sama czekam teraz na skierowanie i będę tam
@DeLeTee: Jeśli chcesz naprawdę porządnie to polecam imed24 w Krakowie. Tylko prywatnie ale mają porządny rezonans 3T i świetną radiolog, panią Kapuścińską, która robi opisy. Nic więcej już nie będziesz potrzebował z takim zestawem.