Wpis z mikrobloga

Po tym co odprawia Wykop w sprawie tego znaleziska straciłem wiarę w wiarygodność tego serwisu. Ja rozumiem, że należy walczyć z próbami cezury internetu, ale to co zrobiliście to manipulacja, która ma za zadanie wywołać gówno burzę, bo wam te przepisy uderzą bezpośrednio w interes. Przedkładacie obawę przed brakiem zarobków z serwisu nad prawdę - a to mnie boli i to bardzo.

Tutuł znaeziska:
Komisja Parlamentu Europejskiego PRZEGŁOSOWAŁA cenzurę internetu!

Brzmi to jakby już ta cenzura miała zacząć obowiązywać, jakby było to ostateczna decyzja, a to jest czyste kłamstwo. Zrozumiałbym, gdyby link odsyłał do merytorycznych informacji w tym temacie, ale on odsyła do jakiegoś twitta XD Rozumiecie? TWITTA

Opis:
Art. 13 cenzurujący internet został przegłosowany 15:10 głosami komisji JURI, a art. 11 czyli podatek od linków 13:12.

Znowu sianie paniki, zero meteorytyki tylko wywoływanie niechęci do demokratycznych władz UE.

A teraz prawda:
Dzisiejsze głosowanie niewiele powie jeszcze o tym w którym kierunku będzie zmierzać cała reforma. W tej sprawie jeszcze zapewne będzie chciał wypowiedzieć cały Parlament Europejski, który nie musi podzielić opinii komisji. A jak już będzie znane stanowisko całego Europarlamentu, co może nastąpić w przyszłym miesiącu, wtedy dopiero zaczną się negocjacje z unijnymi krajami w sprawie ostatecznego kształtu przepisów.

Gdzie ta cenzura ja się pytam? Gdzie? Takiego braku RiGCzu się nie spodziewałem po was. Tak, te prawo jest złe, ale do wejścia jego w życie mamy jeszcze dużo czasu na protesty, nie lepiej tym się zajmijcie niż manipulacjami?

#wykop #zalesie #neuropa #oswiadczenie #afera
Pobierz lakukaracza_ - Po tym co odprawia Wykop w sprawie tego znaleziska straciłem wiarę w w...
źródło: comment_28WpUoOqpJPuocKkl3IxVm2GZMh94rqy.jpg
  • 29
@kvvach: Przejęcie obowiązku sprawdzania legalności treści pod względem praw autorskich na serwisy (no wykop). Co praktycznie go zamknie, bo nie będzie ich stać na sprawdzanie, każdego pliku, a nawet jak algorytm da radę to będzie tu nudno. Są jeszcze jakieś opłaty od linków ale nie wiem dokładnie ocb.
brak rigczu to bezmyślne bronienie debilnego prawa


@4tek: Wyraźnie napisałem, że jestem przeciwko temu prawu. Sam chętnie wyjdę manifestować. Ale informacja jest zmanipulowana i to skandalicznie. To są dwie różne sprawy

o właśnie - tu Cię dupsko piecze


Tak. Bo jeszcze "n" rzeczy się musi wydarzyć w procesie legislacji by to weszło w życie, a sprawia się wrażenie, jakby decyzja była podjęta przez UE ostatecznie. Trzeba iść na ulicę, a nie
@kvvach: cały internet ma wyglądać jak obecnie yt (art. 13), twórcy treści mogą żądać szekli od tych, którzy zarabiają na ich tekstach publikując np. streszczenia z linkami (art. 11). Przy czym przy art. 11 była poprawka wyłączająca samo linkowanie ale nie wiem czy przeszła. Tyle że to jest dyrektywa i nawet jak kiedyś ją przyjmą to można to równie dobrze w krajowej implementacji zapisać.
@kvvach: taki, że nie każdy ma hajs na jakieś automatyczne wykrywanie naruszeń praw autorskich i informowanie o nich posiadacza czyli to co robi youtube. A poza tym jestem przeciwnikiem obecnych absurdalnych praw autorskich. Gdyby nie ich naruszenia to pewnie żadnego netfliksa, spotify itd. do tej pory by nie było.
Co do drugiego to też nie widzę problemu.
@lakukaracza_: Ale przecież nie od dzisiaj wiadomo, że wykop zareagował tylko i wyłącznie, bo istnieje groźba że im się w tym wszystkim hajs nie będzie zgadzał, ten akt prawny może bezpośrednio trafić w nich i tyle, gdyby nie było takiej groźby to mieliby na to w pełnym zakresie #!$%@?, ba nawet swoją nieudolnością w postaci skrzywionej moderacji, jeszcze by torpedowali jakieś inicjatywy użytkowników.

A co do samego aktu to pewnie się
@lakukaracza_: No tak ale czemu białkow ma nie płacić? Zresztą pewnie by się skończyło sądem i powód musiałby udowodnić czy i ile na tym meme zarobił. Absurd
@rudy2007: ale przecież netflix i spotify nie narusza praw autorskich