Wpis z mikrobloga

studenckie nie pozwalają na komercyjne używanie


@AwizisieAkat: No tak, ale kij wie czego OP tutaj szuka. Ciekaw jestem z czego będzie swoim czterem programistom płacił jak problemem jest zakup podstawowych rzeczy.... Ciekawe też czy komputery zapewnia, czy trzeba ze swoim przychodzić ( )
@patryk-4: client do bazy danych można inny mieć, a nie ten w intellij, community daje możliwość instalowania pluginow, wsparcie dla spring, ludzie jak ktoś mi powie ze jego efektywność spadnie to znaczy ze jest studenciakiem. Faktycznie nie ma chyba wsparcia dla java skryptu i c z tego co pamiętam, ale jak chcą pisac w java skrypcie to moga inne ide zainstalować.
@patryk-4: Ostatnio pojawił się Spring Tools Suite 4:
https://spring.io/tools4
Oprócz tego, że występuje standardowo jako integracja do eclipse (śmiga świetnie) to jest też opcja integracji z Visual Studio Code lub Atomem, może któreś z tych rozwiązań Cię zadowoli (ja korzystam tylko z wersji eclipsowej, więc nie wiem jak te pozostałe). Każde rozwiązanie będzie raczej lepsze niż Intellij community, bo zakładam, że jak piszecie w springu, to używacie też JSa, TSa itp.
@patryk-4: no licencje na stanowisko są droższe, ale możesz właśnie kupować na developera i tyle - jak nie masz ich masy tylko właśnie 4 to nie ma żadnego problemu by w razie zmiany składu jedną licencje anulować i kupić nową itd.

Ale tworzenie bez intellij to koszmar - żałuje każdego dnia z kilku lat robienia w eclipse. Sam mam też własną licencje na wszystko by też bawić się w domu.
@patryk-4: No naprawdę nie ma godnej alternatywy, są jakieś alternatywy, ale żadna nie jest warta przesiadania się, zwłaszcza jeżeli do IntelliJ są już twoi programiści przyzwyczajeni