Wpis z mikrobloga

Chciałbym zasięgnąć rady, mam mieszkanie do sprzedaży przy ulicy przyjaźni (dzielnica tatary?). Mieszkanie 35 metrów, dwa pokoje, drugie piętro. Oczywiście jest do remontu - może ktoś się orientuje ile takie mieszkanie jest warte przed remontem/po remoncie #lublin #nieruchomosci
  • 5
@DiscoPolo: Nie pakuj kasy w remont, bo kto by nie kupił, będzie chciał zrobić po swojemu. Co najwyżej odśwież, żeby nie raziło zaniedbaniem. Okolica jest nieciekawa, ani dla studenta ani dla kogoś kto pracuje w centrum. Metraż też, max dla dwóch osób z dzieckiem. Może dostaniesz 3500, max 4000 za metr.
@DiscoPolo jeśli chodzi o położenie to dla studenta nie jest ono wcale takie złe, mieszkałem tam 2 lata, czas dojazdu mpk 155 i 159 na umcs,kul nie jest zły, porównywalny z Porębą, atutem była też opcja piwa nad rzeczką:)) patologia na osiedlu powoli wymarła/wyemigrowała, przynajmniej ja nie doświadczyłem negatywnych sytuacji, także myślę że jeśli dobrze to przedstawisz przy sprzedaży i wstępnie tylko odnowisz/odmalujesz to spokojnie 4k z metra dostaniesz;)
@DiscoPolo: tak jak napisał @mannoroth: nie rób generalnego remontu, raczej skup się na tym jak najlepiej je wizualnie poprawić tanim/zerowym kosztem - odmaluj na biało, jak są jakieś obleśne meble to wywal, umyj okna, zrób dobre, jasne zdjęcia a nie w nocy telefonem z ręki itp. To nie jest tak, że dzięki temu nagle sprzedasz dużo drożej. Ale możliwe, że uda Ci się zrobić lepsze pierwsze wrażenie na oglądających ogłoszenie
@vadim_lbn: @mannoroth: w okolicy jest przedszkole i szkoła. Na stare miasto jest 2,5 kilometra. Przystanek także jest niedaleko. Okolica nie wyglada na patologiczna. Wszędzie ładne chodniczki schludnie, nie spotkałem się tam jeszcze z ”marginesem społecznym”
Dzięki mirki za radę, odmaluje mieszkanie, wypożyczę cyklinarke i spróbuje wycyklinować śliczna mozaikę.
@DiscoPolo: Chętni na mieszkanie w Lublinie zawsze się znajdą. Tatary mają baaaardzo złą renomę jeśli chodzi o patusów. Podobno jest lepiej niż było, ale nadal bardzo daleko od ideału. Mam znajomych którzy tam mieszkają więc wiem co mówię. Plus jest taki, że "swoich", czyli mieszkających tam, podobno nie ruszają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ot, patola z zasadami.