Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki,

Pamiętacie mój wpis o agresywnym macho w kabriolecie?. Po dłuższym czasie zastanawiania się, czy w ogóle warto interweniować w tej sprawie jednak uległem i zdecydowałem się zadzwonić do ASO i zrobić wycenę szkody. Okazało się, że wymiana klamki wraz z czujnikiem ruchu kosztuje w Megance 1200 złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj pojechałem na komisariat spisać zeznania. Dowiedziałem się, że wybryk kierowcy czarnego Mercedesa to nie wykroczenie, ale przestępstwo, w dodatku ścigane z automatu (prawdopodobnie przez kwotę naprawy).

Naprawdę długo zastanawiałem się nad zgłoszeniem tej sytuacji. Szczerze Wam powiem, że nawet nie zależy mi na tym, aby dostać jakiekolwiek pieniądze - byłbym szczęśliwy gdyby udało się go zlokalizować i aby w najgorszym wypadku dostał roboty społeczne, bo wydaje mi się, że pieniądze dla tego Pana nie są problemem.

Co ma się zmienić w tym kraju, skoro nie będziemy interweniować w takich sytuacjach?

Przy zgłaszaniu sprawy nie dostałem żadnego kwitu, ale dla potwierdzenia wrzucam zdjęcie pouczeń jakie musiałem podpisać przy składaniu zeznań :p

Wołam plusujących poprzedni wpis, tworzę tag #machowkabrio i będę wołać w przyszłości obserwujących :)

#stopcham #polskiedrogi
  • 126
Co więcej - szkoda ta nie będzie pokryta z OC pojazdu, bo nie jest to szkoda związana z ruchem pojazdu (bo jak rozumiem klamkę urwał Ci po prostu ręcznie).

Czyli jak już naprawisz to sobie w ASO, to on będzie Ci musiał oddać za to pieniądze.

Inna sprawa że pytanie czy odda - w razie czego sąd, komornik itd...

W każdym razie dla Ciebie źle, bo trochę sam się będziesz musiał nabiegać
Co ma się zmienić w tym kraju, skoro nie będziemy interweniować w takich sytuacjach?


@blunch: nie interweniujemy ze względu na niską szkodliwość czynów i niemożność egzekwowania wyroków. Do tego zapchane wszelkimi pierdołami sądy i masz ogląd.
Gdyby każde wykroczenie, a tym bardziej przestępstwo było z miejsca osądzane, wtedy ludzie zgłaszaliby nawet oszustwo na 10zł.
I słusznie, bo nagłaśnianie egzekwowania nawet najdrobniejszych przestępstw powstrzymałoby potencjalnych złoczyńców.

No, ale kto by się pierdołami
@Solidarny: Zatezymal mnie wkurzony bagietmajster i z morda do mnie wyjechał ze mam za dużo płynu chyba. Odpowiedzialem mu ze to nie jego sprawa i jaki jest powód zatrzymania. Powiedzial ze moja złośliwość xD odpowiedzialem mu ze gdyby nie siedział mi na dupie to nie pryskalbym mu płynem a tak raził mnie w oczy bo walił w lusterko kierowcy. Sprawdził dokumenty i tyle było. Ja byłem stanowczy bo generalnie nic nie
@blunch: Czekaj, czekaj... ty najpierw specjalnie opryskałeś gościa z zawiści, bo nie wieże, że nie używasz lusterek, więc musiałeś widzieć co za tobą jedzie. Zachowałeś sie jak ostatni cham pryskając na ludzi a potem zero odwagi cywilnej jak gość do ciebie podszedł, a na koniec poleciałeś z płaczem na policję?
Na twoim miejscu plułbym w lustro każdego poranka, jak w ogóle można być takim zakłamanym typem?
Nie szanuję, i pamiętaj że
@Nie_znany: Jak by op miał trochę kultury osobistej to by popatrzył czy kogoś nie ochlapie swoim śmierdzącym i gorącym płynem. A jak by tam był rowerzysta, czy skuterzysta? Jak by mu nachlapał do oczu? Hmmm?
A jak już nachlapał do Mercedesa to wypadało by przeprosić. Ale czego oczekiwać po prostaczku. No ale nie po to się kupowało kamerkę żeby się nie zwróciła, c'nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak by tam był rowerzysta, czy skuterzysta?


@Najpierw_pranie_puzniej_siebie: A jakby za mną przedszkole biegło? To by była katastrofa, frustrat psikający na przedszkolaków, prosto w oczy!

Polacy tacy jak OP kompletnie nie dorośli i nie wyszli z swojej mentalnej wiochy


Dlatego za każdym razem gdy coś komuś nie pasuje powinien wychodzić z auta i walić w ryj pierwszego napotkanego kierowcę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PanSpustoszenie: @