Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Sprawa jest konkretna. Szukam kogoś kto poleci mi dermatologa zdolnego pokonać moją chorobę. Mam coś na wzór łupieżu, z głowy sypie się śnieg, na brwiach też mi się skóra łuszczy, w okolicach nosa to samo. Mordę mam czasami tak czerwoną w tych miejscach, że wyglądam jak żul. Nie muszę chyba dodawać, że włosy, brwi i rzęsy tak się przerzedziły, że powoli popadam w jakiś obłęd bo w pracy, autobusie, sklepie nie mogę czuć się pewnie, właściwie to ograniczam już wyjścia z domu tylko do pracy. Napomnę, że "leczę" się od ok. 8 Lat z przerwami na uzbieranie kolejnej puli grubego hajsu na leki i wizyty lekarskie. Miałem już postawione diagnozy łupieżu tłustego, suchego i #!$%@? wie jakiego jeszcze, azs, grzybicy, łuszczycy itp. Do tego miałem na głowie tony szamponów, kremów, maści, domowych maseczek i tak dalej. Na łyso też odpada bo na głowie jakieś strupy, plamy, krosty.

Znam w swoim wojewodztwie chyba wszystkich najdroższych dermatologów i trychologów. Hajsu wydałem tyle, że mógłbym kupić porządną fure. Co to za lekarze, chyba że ze mną coś nie tak.
W sumie to nie wiem czy szukam tu pomocy (xD) czy wylewam swoją frustracje. A nóż ktoś miał podobny problem i odpisze w komentarzu. Właściwe to jestem gotów ruszyć w każdy zakątek kraju jeśli da mi to nadzieje na wyleczenie tego syfu.
z fartem Mireczki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania
Po pierwsze, pobierali próbki do zbadania, tego co masz na skórze?
Dermatolog to jedno, proponuję też endokrynologa i może jeszcze kogoś innego. Zbadaj od początku hormony tarczycy. Powinni pobrać próbkę do zbadania czy to wirus grzyb czy bakteria. Szampony bez sls, tylko naturalne ale niekoniecznie ziołowe bo w tym też można łatwo przedobrzyć. Znaleźć dobrego dermatologa, który przebadany kompleksowo nie jest łatwo znaleźć. Zwykle dostajesz szampony i raz sobie sam.
Moja
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak wyżej, porób badania dokładne na tarczyce, morfo. Znam niebieskich, którzy się zmagali z podobnym problemem (skóra głowy i brwi) i próbowali na wasną rękę używając jakieś nizorale itp. Czesc z nich polecała szampon dx2 z apteki i im to pomagało. Póki nie masz wyników, skierowań, to może to spróbuj.
@AnonimoweMirkoWyznania: Idz na NFZ ale do szpitala uczelnianego!
W kato taki z dermy jest na francuskiej i choc studenci jada na kierowniczke bo nas cwiczy konkretnie to dermatologiem jest dobrym.

Swoja droga to lysienie moze byc tylko objawem czegos.
Tu potrzebny bylby dobry internista!
Dobry wywiad, badanie wycinka skory glowy hist pat. Badania ogolne.

Jesli to faktycznie tak powazne ze 8 lat sie z tym meczysz to raczej szampony nie pomoga