Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię oglądać jej filmy. Była popularną protestancką vlogerką, w pewnym momencie zaczęła "flirtować" z katolicyzmem i nawet go bronić przed zjadliwie antykatolickimi innymi protestanckimi vlogerami. Aż w końcu nawróciła się na katolicyzm i teraz nagrywa filmiki wyjaśniające czemu "sola scriptura" to błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To naprawdę podnosi na duchu.
Ad Maiorem Dei Gloriam!
#katolicyzm #protestantyzm #mikromodlitwa #mirkomodlitwa
Pas-ze-mna-owce - Bardzo lubię oglądać jej filmy. Była popularną protestancką vlogerk...
  • 32
@Pas-ze-mna-owce: @Pan_Pinionszek: Największą bekę mam z niedouczonych ateuszy, którzy uparcie wielbią Lutra za "oranie katolskich wysrywów" oraz twierdzą, że od reformacji (i dzięki niej) zaczął się w Europie rozwój nauki


A sam Marcin Luter tak mówił o rozumie/nauce:

Rozum to jest największa k... a diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k... ą; jest prostytutką, prawdziwą k... ą diabelską, k... ą zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno
To naprawdę podnosi na duchu.


@Pas-ze-mna-owce: Piszesz tak, jakby protestantyzm był jakąś herezją, a nie wiarą chrześcijańską. Widzę, że w katolicyzmie niewiele się zmieniło i że nadal katolicy uważają się za jedyny autentyczny kościół boży z monopolem na prawdę.

W sumie to jest chyba pierwsza osoba o jakiej słyszałem, która przeszła NA katolicyzm. Zwykle jest odwrotnie i nawet z własnego podwórka znam sporo osób, które uciekły od kościoła katolickiego w stronę
nie lubię Lutra


@Pan_Pinionszek: To jest kolejna rzecz której nie rozumiem - nikt tak nie daje "#!$%@?" o Lutra, jak właśnie katolicy. Nie wiem, czy wy sobie wyobrażacie, że u protestantów to jest jakaś osoba, którą czci się tak jak u katolików Papierza, czy co? :D Albo że każdy np. ewangelik w trzyma w domu podobiznę Lutra i się do niej modli? :D

Dla ewangelików (tych opiszę, bo tych znam) to
@daedalus_pl:
1. Tak, z katolickiego punktu widzenia jest herezją. Kropka.
Extra ecclesiam nulla salus est.
Z bajek o ekumeniźmie się wyrasta.
2. Pierwsza? No to ja jestem drugi. Miło poznać.
Swoją drogą, "z mojego doświadczenia" to bardzo słaby argument. Całkowicie szczerze mogę ci powiedzieć, że nie znam nikogo kto porzuciłby katolicyzm dla protestantyzmu. Znam za to przypadki protestantów (nawet pastorów) zwracających się ku katolicyzmowi lub ateizmowi.
3. "protestantyzm wygrywa na każdym
Och, mityczne wady katolicyzmu.


@Pas-ze-mna-owce: Jeśli dla Ciebie takie rzeczy jak np. wywyższająca się kasta klerykalna, nastawienie kościoła na trzepanie kasy, liczne przypadki pedofilii wśród księży czy powszechne bałwochwalstwo to nie są wady, lub sobą one tylko mityczne, to pozazdrościć.

Mihi ignosce. Cum homine de cane debeo congredi.

A kościół katolicki (założył go, uwaga: Jezus)


@Pan_Pinionszek: I gdyby Jezus nie wstał z grobu, to pewnie by w nim teraz przewracał.
@daedalus_pl: Poznałam trochę ewangelików i mogę potwierdzić, że zawsze robili oni wrażenie osób dobrze znających biblię i wkładających wiele energii w swoje wyznanie (nie tylko wierzę, bo taka tradycja, ale biblii nigdy nie przeczytałem, bo po co - jak to zazwyczaj bywa u katolików). Ale ci ewangelicy również traktowali katolików z takim jakby politowaniem. Uważali, że oni, ewangelicy, poszli do przodu, rozwijają się, a katolicyzm został w tyle. ( ͡°
@daedalus_pl:

wywyższająca się kasta klerykalna


Istnienie stanu duchownego jest faktem w naprawdę dużej części światowych religii i ma dużo zalet. Bardzo doceniam to, że mamy duchownych, szafarzy sakramentów, zakonników i resztę ludzi, którzy zgodnie z radami ewangelicznymi poświęcają się służbie Bogu i drugiemu człowiekowi oraz modlitwie.

powszechne bałwochwalstwo


[Potrzebne źródło]