Wpis z mikrobloga

#lucznictwo #sport
Miraski, wymyśliłam sobie, że chciałabym spróbować postrzelać z jakiegoś 'normalnego łuku', a nie z kijka związanego sznurkiem jak to się robiło za gówniaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy łuk z Decathlonu za ~200 cbl na początek da radę? Nie mam zbyt dużej pary w łapach, więc patrzę na łuki oznaczone jako 'dla lamusów'.
Np. taki: https://www.decathlon.pl/uk-initech-ii-dla-praworcznych-id_8174629.html?gclid=Cj0KCQjwpcLZBRCnARIsAMPBgF3S1wyaX-vcucc0LHtGpgLS6PEKjct9tdQ7mr1MqL64KPEo8NY7IycaAvg_EALw_wcB

Jeśli są jakieś z #aliexpress to też chętnie przyjmę linki :)
  • 5
@Koszmar_zUo: Lepszy i tańszy będzie łuk Rolan Snake (koszt ok. 150zł). Proponowałbym naciąg 22#. Do tego lekkie strzały karbonowe (np. Avalon Tyro) ale z naturalnymi lotkami i można śmigać.

Możesz też polować na używki tanich łuków, takich jak Diana lub Artemis Łukbisu, czy jakichś klonów Samicka Polarisa.

Generalnie takie "podstawowe, poważniejsze" łuki kosztują od około 300zł. Na Aliexpressie można dorwać świetny sprzęt nawet nieco taniej, ale niestety nie w siłach naciągu,
@daedalus_pl: widzę że masz wiedzę na ten temat. A dla gościa wzrost 190cm w cenie 250-400zł znalazł by coś dobrego? Naciąg można średni bo powinienem poradzić sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem zainteresowany i z chęcią zobaczyłbym Twoje propozycje.
@tomekpaluch: Przy takim wzroście będziesz miał pewnie blisko 30 cali długości naciągu, więc przyda się dłuższy łuk. W zależności w jaką stronę chcesz iść, to dobrym wyborem będzie albo wspomniane Diana/Artemis z Łukbisu (w przypadku łucznictwa tradycyjnego) albo podstawowy łuk klasyczny w rozmiarze 68" lub 70" czyli Samick Polaris i jego klony, jak np. SF Optimo+ czy Jandao Beginner (to w przypadku łucznictwa sportowego lub gdy jeszcze nie wiesz).

Z łuków