Wpis z mikrobloga

W tym roku idę na pw i próbuję się zorientować jak to jest z akademikami.

Po pierwsze jakie dokumenty są potrzebne?

Czy jeżeli chciałbym pokój z konkretnym kolegą to da się to załatwić?

Który z akademików wybrać? Czy jeżeli idę na mel i wybiorę akademik który nie jest "przypisany" do tego wydziału to będzie trudno znaleźć pomoc w nauce w razie potrzeby?

#pw #warszawa #akademik #politechnika #politechnikawarszawska
  • 34
@Tymke14: kiedyś zajmowałem się trochę kwaterunkiem na PW, ale już dużo czasu minęło.
Musisz się zarejestrować na https://kwaterunek.sspw.pl/?lang
Można mieszkać z konkretną osobą - nawet lepiej, bo od razu przydziela się pokój - na ww. stronie (tzw. SEKS - system elektronicznego kwaterowania studentów) będzie opcja założenia składu pokoju.
Jako pierwszak nie masz wielkiej możliwości wyboru akademika/pokoju, bo większość została już przydzielona w kwietniu/maju na następny rok akademicki dla obecnych studentów.
Pomoc
@Tymke14: To może regulamin jakiś przeczytaj

Jakbym chciał pism urzędowych to bym napisał oficjalnego maila a mi chodzi o doświadczenie ludzi więc pisze na forum. Przeczytałem regulaminy btw
@Tymke14: a jak już zamieszkasz to zakręć się wokół osób z kwaterunku, żeby dostać lepszy pokój itp. Bo to trochę jak mafia :D niby na początku dają najlepsze pokoje potrzebującym (małżeństwa z dziećmi, niepełnosprawni), ale o sobie też pamiętają.
@Tymke14: no gdziekolwiek to nie, bo istnieje coś takiego jak "zasiedzenie", czyli kwaterujący najchętniej zostawiają ludzi w pokojach z zeszłych lat. Więc dobrze jak trafisz dobrze :p Ale wybór największy jest na wiosnę