Wpis z mikrobloga

Chyba posługujemy się różnymi definicjami słowa 'wolność' ale rozumiem o co Ci chodzi.


@ciezka_rozkmina: Wolność to nie jest tylko "róbta co chceta". Masz też, jak pisałem, wolność "od".

To, że możesz np. prowadzić spokojnie firmę i nikt Ci nie przyjdzie i Ci jej siłą nie odbierze ani nie okradnie też jest wolnością. Ale żeby to osiągnąć, trzeba było wprowadzić określone regulacje, kary oraz powołać odpowiednie służy, które będą tej twojej wolności
@rzep: Nie mówisz przypadkiem o swobodach obywatelskich? Czy prawach człowieka? Bardziej mi to pasuje niż taka dziwna konstrukcja językowa 'wolność do'. Albo ma się wolność albo nie. Jesteś wolnym człowiekiem albo nie jesteś. Nie ma różnych wolności do czegoś. Są możliwości, swobody. Ale nie rozbijajmy się o semantykę.
Rozumiem, że chodzi Ci o prostą rzecz - moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka i muszę respektować jego
Nie mówisz przypadkiem o swobodach obywatelskich? Czy prawach człowieka? Bardziej mi to pasuje niż taka dziwna konstrukcja językowa 'wolność do'. Albo ma się wolność albo nie. Jesteś wolnym człowiekiem albo nie jesteś. Nie ma różnych wolności do czegoś. Są możliwości, swobody. Ale nie rozbijajmy się o semantykę.

Rozumiem, że chodzi Ci o prostą rzecz - moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka i muszę respektować jego prawo własności,
@rzep: Tak jak wcześniej pisałem: nie jestem twórcą tylko odbiorcą końcowym wszelkich dzieł kultury i innych 'własności intelektualnych'. Z mojego punktu widzenia mogę nie zauważać pewnych niuansów związanych z egzekwowaniem praw autorskich w obecnym systemie prawnym.
Chętnie poczytam o konkretnych problemach z jakimi napotykają się twórcy.
Temat jest ciekawy, rozumiem motywację twórców. Patrzę jednak na temat z technicznego, informatycznego punktu widzenia i mam spore obawy odnośnie praktycznego wdrożenia takich mechanizmów, o
@LiberalniDemokraci: typowy przykład samozaorania ... zamiast szerokiej dyskusji o podstawach nowoczesnej gospodarki, wymiany informacji, rozrywki, kultury - proponujemy betonować zastane schematy, poszerzać podmiotom prawa nabyte (bo likwidujemy dozwolony użytek, prawo cytatu itd.) i wbijać w te schematy nowe technologie ... proponujecie próchno zamiast rozwoju ... liberalni to nie wiem gdzie jesteście ...