Wpis z mikrobloga

Wszystko co wiemy po prezentacji #assettocorsa Competizione podczas weekendu wyścigowego Blancpain GT w Misano

Stanowisko Kunos Simulazioni z 8 rigami Ak Informatica i osprzętem Thrustmaster odwiedziło mnóstwo osób, w tym uczestniczący w weekendzie zawodnicy. Część z nich skomentowała swoje doświadczenia i tak:

Kelvin van der Linde kierowca Audi R8 LMS w zespole Attempto Racing zachwycał się zmienną pogodą oraz immersją jazdy w nocy
Driving at night is very impressive, too. It’s so realistic

Dries Vanthoor z teamu WRT - W Racing Team na symulatorze spędził blisko godzinę i równie pozytywnie oceniał odwzorowanie laserowo skanowanego toru jak i znanego z reala Audi GT3

Także zeszłoroczny zwycięzca serii #blancpaingt David Perel komplementował jakość toru, podobieństwo punktów odniesień czy kerbów. Podobał mu się realizm reakcji na gaz w zakręcie i tendencja do snap-oversteer'u oraz korekcja balansu hamowania którą ocenił dokładnie jak w GT3.

Braking was good, the demo’s had a conservative front-bias setup and I could tell immediately. This is a good thing. The moment they gave me more rear bias I was able to manipulate the car in the same way I do in real life.

Wśród innych relacji z testów podkreślano zalety:
✔️dynamicznej nitki toru (ciągle w fazie rozwojowej)
✔️ jeszcze lepszego od AC force feedbacku
✔️ dokładnego czucia opon
✔️ znacznie poprawionego dźwięku
✔️oraz oczywiście pięknej grafiki na #ue4

Gra wejdzie do programu #steam early access latem - prawdopodobnie we wrześniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

więcej na forum simrace Assetto Corsa Competizione prezentacja na Misano

#simracing #simrace #accompetizione #racing #wyscigi #gt3 #esport #assettocorsacompetizione
rauf - Wszystko co wiemy po prezentacji #AssettoCorsa Competizione podczas weekendu w...

źródło: comment_ClGTvOYqlbpF7cjlEEQUik5Zq5SVvX3M.jpg

Pobierz
  • 9
@rauf: pc1 to było straszne gówno, tak jak zresztą NFS shift(f)t tego samego studia. Także mimo że hajpowali pc2 to wiedziałem że będzie badziewie ;) tutaj mam nadzieję że gorzej niż Asseto nie będzie.
@rauf: Ale ja się zgadzam z wami, po prostu jak developer zapowiada lato 2018 to każdy myśli o przełomie Lipca i Sierpnia a nie o Wrześniu. Wrzesień to koniec lata. Nie każdy jest leniwym Włochem grzejącym dupę na słońcu przez 6 miesięcy w roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)