Wpis z mikrobloga

Najlepsze co może być w internecie to hierarchiczne komentarze. Przeglądasz sobie jakąś nitkę i wiesz kto komu odpowiada, o czym pisze i do czego nawiązuje. Komentarz do komentarza komentarza? Żaden problem, wcięcia i linie wiodące wszystko Ci pokażą, która odpowiedź odnosi się do której. Na wykopie za to nic nie widać, trzeba scrollować w górę i dół, zapamiętywać nicki kolejnych piszących osób żeby połapać się w dyskusji a koniec końców i tak nie jesteś w stanie ogarnąć całości.

@a__s @m__b : plz wprowadźcie to, to nie może być aż tak skomplikowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nowywykop #reddit #webdev
Pobierz DrLubicz - Najlepsze co może być w internecie to hierarchiczne komentarze. Przeglądas...
źródło: comment_Bf3RBxi619EEtfmoassXm5bpknXIeVq2.jpg
  • 67
@DrLubicz: wg mnie najlepszym stylem byl ten ze starych for internetowych, czyli odpowiadajac na post automatycznie cytuje komentarz. Owszem, jak jest dluzsza dyskusja to jest cytat cytatu cytatu, gdzie post moze zajac pol strony, ale i tak jest to czytelniejsze i nikt sie nie pogubi. Jedyny minus to temat majacy po kilka(nascie) stron, ale wole juz klinac "przejdz do nastepnej strony".
@TymRazemNieBedeBordo: Problem jest taki, że im dłużej przebywasz na reddicie, tym częściej będziesz zauważał różne wzorce. Często przed wejściem w komentarze wiadomo co tam będzie, tak jakby ludzie mieli kopiuj-wklejki na każdą okazję. Jakieś odniesienia, puny i tym podobne, zawsze takie same komentarze. Przez co wszystko traci naturalność, wszystko podporządkowane zdobyciu jak najwięcej karmy. Przez co reddit wcale nie jest dużo lepszy niż wykop, bo żeby trafić na jakiś ciekawy komentarz
@DrLubicz: Za taką funkcjonalnośc to bym nawet zapłacił.

Teraz jest taki śmietnik w komentarzach, że często czytam tylko początkowe, bo później to już nie wiem kto komu na jaki komentarz odpowiada.
Najgorzej jak pojawia się odpowiedź do osoby, która wypowiadała się 50 komentarzy wyżej. Trzeba scrollować przez pół strony, by zobaczyć co było w tamtym komentarzu i wtedy móc zrozumieć o co chodzi w odpowiedzi.
Nie wiem, komu może aktualny stan
@DrLubicz nah, to wbrew pozorom jest bardzo męczące. Każdy odpowiada każdemu i trudno skupić się na jednym poziomie wypowiedzi. Na Mirko powinna być możliwość odnoszenia się do konkretnych komentarzy pod danym wpisem, coś jak na 4chanie.
Na wykopie za to nic nie widać, trzeba scrollować w górę i dół, zapamiętywać nicki kolejnych piszących osób żeby połapać się w dyskusji


@DrLubicz: ja staram się cytować najważniejszy fragment wypowiedzi do której się odnoszę i jest to strasznie uciążliwe. Zwłaszcza na telefonie. Ale podobno wykopowy biegły ustalił że nie ma czegoś takiego jak źle działające tagi i zły system komentarzy więc można się rozejść.
@DrLubicz:
Niby fajna rzecz, ale na reddicie chyba tylko kilka razy się zdarzyło, abym rozwinął i przeczytał wszystko. A na wypoku czytam wszystko jak leci. Drzewka? Spoko, tylko nie domyślnie zwinięte, bo można dostać #!$%@? od tego klikania.
Niby fajna rzecz, ale na reddicie chyba tylko kilka razy się zdarzyło, abym rozwinął i przeczytał wszystko. A na wypoku czytam wszystko jak leci.


@Endrius: I ile z tego rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

najlepiej by było jakby wprowadzili to i w ustawieniach konta by można było ustawić która opcje chcemy widzieć czy płaska czy drzewka. Ja bym był za tą wersją z redita


@temokkor: o