Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: a dlaczego różowy chodnik który pełni rolę ścieżki rowerowej nie jest ścieżka rowerowa? Jest ładnie oddzielony od chodnika, odróżnia się..
@Unik4t: Pewnie nie ma tam oznakowania poziomego i pionowego. Sama różowa kostka raczej nie jest w PoRD ujęta jako "oznakowanie poziomie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A kolego @yellowboxpl jeśli chcesz innych pouczać, to na początek nie jeździj na deskorolce po pasie dla rowerów, bo za bardzo to kontrastuje z resztą filmiku ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin:
@WaveCreator
reszta rowerzystów potrafi tamtędy jeździć i jakoś się nie zabijają. A z rozporządzeniem pewnie nie zgadzają się jakieś pierdoły.
I to jest powód żeby jeździć po ulicy zamiast po ścieżce? Nie jest nazwana i oznakowana ale była wybudowana w tym celu i działa więc nie rozumiem po co ryzykować i #!$%@? wszystkich w koło.
@Unik4t przepisy są jasne. Brak znaków pionowych czyli oznakowanie poziome jest nieważne. To nie wina rowerzystów a urzędników. Ktoś ten bubel jak i wiele innych odebrał a potem po wzięciu kasy unieważnił. Poczytaj rozporządzenie ms . transportu ze zrozumieniem. To będziesz wiedział, że ma ono sens.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: zgadza się, wina urzędników za marnowanie kasy i przyjęcie bubla. Ale nie wierzę że pan rowerzysta jechał ścieżką i na tym akurat odcinku zjechał na ulicę, bo ścieżka jest niezgodna z rozporządzeniem.
Sam jeżdżę rowerem ale rowerzysta, który nie jedzie ścieżką gdy ma ją dostępną a zamiast tego jedzie ulicą to rak.
Sam jeżdżę rowerem ale rowerzysta, który nie jedzie ścieżką gdy ma ją dostępną a zamiast tego jedzie ulicą to rak.


@Unik4t: Nie ma czegoś takiego jak ścieżka w przepisach, jest DDR i CPR. Jeśli nie ma znaków pionowych, rowerzysta nie ma prawa jechać po chodniku, jeśli dojdzie do wypadku, będzie winny i będzie odpowiadał karnie, oraz finansowo. Rower to pojazd i nie może jechać chodnikiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: #!$%@? się do nomenklatury. Jakie to ma znaczenie? Nie mówię już o tej sytuacji tylko ogólnie - o sytuacji gdzie jest dostępna DDR a rowerzysta celowo wybiera #!$%@? kierowców i jazdę po ulicy zamiast DDR - zgodna z przepisami, którymi się tak zasłaniasz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: Tak z tym że, DDR czesto jest po jednej stronie drogi. Nie jest w pasie jezdni tylko wydzielona z chodnika i jest dwukierunkowa. I chcesz mi powiedzieć, że w takiej sytuacji rowerzysta ma prawo poruszać się po ulicy? XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: to Ty mnie chyba nie rozumiesz. Sytuacja w której DDR jest jednokierunkowa i w pasie drogi nie ma DDR w drugim kierunku to jakiś abstrakt - ja się nie spotkałem. Owszem są DDR wydzielone z pasa jezdni. Tylko w takich sytuacjach zwykle jest DDR po drugiej stronie jezdni.