Wpis z mikrobloga

30/30 medytacji transcendentalnej

Udało się medytować przez 30 dni z rzędu! Jako, że nie dodawałem ostatnio za dużo wpisów, opiszę ogólnie jak to 30 dni przebiegało.
Już po paru dniach medytacji transcendentalnej, poczułem różnicę, głownie w postaci większego spokoju, mniejszego naporu myśli. Zdecydowanie na plus. Najlepsze w tym jest to, że jest to mega prosta metoda. Polecam każdemu początkującemu.
Po tym jak trzydzieści dni minęło, postanowiłem, że będę to po prostu kontynuował i teraz jest mój gdzieś 33 dni chociaż już nie będę liczył tego tak dokładnie.

Kusi mnie aby przez każde kolejne 30 dni testować sobie inny rodzaj medytacji aby mieć porównanie i móc coś więcej o tym powiedzieć.
Ostatnio @MrBanana: dał linka z fajnie opisanymi najpopularniejszymi odmianami medytacji: https://liveanddare.com/types-of-meditation#Transcendental_Meditation_TM

Wyzwanie 30 dni z Medytacją Transcendentalną. Po więcej informacji zapraszam do pierwszego wpisu.

#30dnimedytacjitranscendentalnej #duchovnymedytuje #medytacja
  • 2
@nesteax: nie słyszałem o takim czymś, wydaje mi się, że bardziej tu chodzi o jakiś rodzaj transu więc wlaśnie chodzi o to aby było to nudne dla naszego umysłu i akursy Transcendentalna medytacja nie wymaga wielkiego skupienia. Próbowałem za to Vipassana i tam się liczyło ale tylko na chwilę aby wrócić do rytmu - np. Do 10 i potem już skupienie się na oddechu