Wpis z mikrobloga

#xiaomi #m365

Czy ktoś posiada takie opony? https://www.aliexpress.com/item/2-Pcs-Xiaomi-Mijia-M365-Electric-Scooter-Tire-Vacuum-Solid-Tyre-For-Eletric-Skateboard-Skate-Avoid/32813732174.html

Bardzo ciekawi mnie czy te dziurki w nich rzeczywiście coś dają w porównaniu do innych pełnych opon. Chciałem właśnie zakupić sobie jakieś (na wszelki wypadek, bo oryginalne nadal trzymają po 100km), ale zauważyłem te i nie wiem teraz na które się zdecydować.
  • 26
Pomyślałem, że ta pełna opona rozwiąże problem, ale po problemach z zasilaniem jak zacząłem czytać, to doszedłem do wniosku, że zaczął dotykać mnie ten problem puszczających zgrzewów i tu już miarka się przebrała, ,


@laoong: Na czym polega ten problem? Jakie to problemy z zasilaniem?
@loco1337: Pełna opona mniej amortyzuje drgania, które przenoszą się na baterię, w której potrafią puszczać zgrzewy na ogniwach. Jak na filmiku.
Ale mam dobrą wiadomość - problem ze znikającym zasilaniem pojawiał się na zmodowanym firmwarze. Jak wróciłem do oryginału, to hulajnoga przez rok (w zimie nie jeździłem) zachowywała się przewidywalnie. Mogę mieć coś jednak niestykające bo wydaje mi się, że ma mniejszą moc - wszyscy hulajnogarze mnie wyprzedzają ;p
laoong - @loco1337: Pełna opona mniej amortyzuje drgania, które przenoszą się na bate...
@laoong: Po wymianie na pełne opony zauważyłem, że hulajnoga straciła na moc. Wydaje mi się, ze przez to że jest masa inaczej się rozkłada i koło ma większy moment obrotowy. Zauważyłem szybciej rozładowującą się baterię na tej samej trasie i mniejszą prędkość przy podjeździe pod tą samą górkę. Czy też takie coś zaobserwowałeś?
@loco1337 zauważyłem te same objawy. Widać to przypadłość pełnych opon. Ale wolę 100 razy to niż wymiana dętki co dwa tygodnie.
Ciekawe jak sprawowałyby się wentyle bezdentkowe.