Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 15 lat, ogółem moja mama chciała mi kupić z okazji urodzin monitor za 1300, problem w tym że chciałaby na raty, to niestety ona i ojciec mają komornika więc nie może za bardzo. Babcia mojej mamy też się nie zgadza a mamy teściowa jej nienawidzi to tym bardziej, jakieś porady? Piszę z anonimowych z wiadomych przyczyn. #pytanie #raty #komornik

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 67
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania może i zarzutka ale to standard w patologii. Mnie teoretycznie stać na takie bajery jak telefon czy monitor za 1,2k a mam taniego xiaomi i stary monitor kupiony z 4 lata temu od jakiegoś ziomka. Spełnia swoje funkcje - nie kupuję póki działa.
Ale - moja siostra żyjąca tylko z 500+ i alimentów (1000zl) z 1/5 swojego miesięcznego dochodu wydaje na raty za telefon bo ona musi mieć taki za 1,5k.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: znam typa co pracuje za 2k miesięcznie, wziął kredyt na 10k, kupił komputer za 7k(gotowiec, wiec przepłacił z 1-2k) i pierścionek zaręczynowy, a resztę wydał na głupoty, pochodzi z biednej/wielodzietnej rodziny gdzie ledwo łącza koniec z końcem dzieki 500+ ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
kurła to ja mam monitor za 200 kupiony jako używkę parę lat temu i do dzisiaj śmiga. Co ta dzisiejsza młodzież to ja nawet nie
  • Odpowiedz
Ale komornik nie musi znaczyc o zlej sytuacji materialnej w rodzinie. Moja matka, sama oplacala mnie mojego brata, jego prywatna szkole i dwa mieszkania na wspole ze swoja rodzicielka, niestety nie ma pojecia o bankowosci i lichwie, wziela pozyczke z providenta, i miala jakis czas komornika reszty chyba nie musze dodawac.

Drugi raz stan materialny, ktory i tak byl niezly duzo sie poprawil, brat juz na studiach, ja w liceum, moja matka
  • Odpowiedz
  • 0
To może nie być zarzutka. Znam takie przypadki, nawet w bliskiej rodzinie, niestety.
  • Odpowiedz