Wpis z mikrobloga

Jakie anime polecilibyście laikowi, który nie miał wcześniej styczności z japońską animacją (no może nie licząc jakichś tam Pokemonów, Muminków i Pszczółki Mai)?
Znajomy szuka czegoś na start. Lubi klimaty psychologiczne, noir, cyberpunk, bez wątków romantycznych i "małych dziewczynek z wielkimi oczami". Wstępnie wyraził zainteresowanie Inuyashiki i Kokkoku. Co jeszcze można mu podsunąć?
#anime
  • 20
@reakwon: Ee nie mogę edytować a dodałbym Ergo Proxy, Psychopass, Phantom: Requiem for the Phantom, Black lagoon, JinRoh, Kara no Kyokai, Fate\Stay Night a potem reszte z serii Fate (Bez fate\kaleid).
Coś bym jeszcze polecił ale tyle wystarczy na początek xD, może mu się spodoba.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HrabiaTruposz: Madoka jako dekonstrukcja I nie oceniaj książki po okładce to ok, ale za jakiś czas, a nie od razu :D

No i Code Geass... No nie wiem, raczej bym nie polecił teraz, po latach.
@HrabiaTruposz:
Kokkoku to syf. A co do tego, czego nie było, to Shinsekai yori, jedno z najlepszych anime, jakie widziałem. Z mainstreamowych Shingeki no Kyojin, choć nie jest z gatunku, jakie wymieniłeś, to żal nie znać. Made in Abyss, choć kreska jest dziecinna, postacie bardzo młode, to jest do polecenia każdemu. Ta oprawa i otoczka z początku to zmyłka. Niech sobie też obejrzy The Animatrix, to idealnie pasuje do kryteriów, jakie
Z wymienionych zgadzam się z: Death Note (to powinno być jego pierwsze anime), Psycho Pass, Akira, może i Code Geass. No i ja bym tam NGE się nie bał polecać, choć nie jako jedno z pierwszych. Przed Madoką na pewno lepiej mieć trochę serii za sobą ;p Wg mnie to jedno z najlepszych anime, jakie powstało, typowe magiczne dziewczynki to tylko pozory. A co do Fate'ów, sprawa jest trochę zagmatwana ( ͡
@tamagotchi: Zaś ja się nie zgodzę z madoka, strasznie przereklamowane. Nie dokonca niski budżet ale to jest stare anime, Initial D wygląda jeszcze gorzej a jest to dla mnie jedno z najlepszych serii ever, tak samo BECK.
@reakwon:

Nie dokonca niski budżet

Wystarczyły mi sceny złożone z kilku klatek. NGE też jest stare, a przy Lain to cudo animacji. Przeciętny odcinek Pokemonów, Dragon Balla, czy masy starszych anime wygląda o niebo lepiej, niż Lain.