Wpis z mikrobloga

Mirki inwestorzy, dziś zadzwonili z zaproszeniem do sprzedaży akcji Elektrimu, kupującym jest spółka z Cypru należąca do Solorza-Żaka. Oferują po 14 zł za akcję, a tak się składa, że mam ich trochę. Elektrim już nie jest notowany na GPW, więc te akcje sobie tak leżą i czekają nie wiadomo na co. Ta okazja jakaś jest, możnaby coś zarobić, ale mam wątpliwości.

Pytanie, którego nie zdążyłem zadać konsultantowi - co będzie dalej z tymi akcjami? Po co jakiś podmiot skupuje akcje spółki-trupa? Co będzie się działo z kursem? Czy będzie kolejna okazja się ich pozbyć? Za lepszą kasę czy gorszą?

Z papierami, które są na GPW mam jakieś mizerne doświadczenie, ale ta sytuacja jest nowa :)

Z góry dzięki.

#akcje #gpw #elektrim #inwestowanie #inwestycje
  • 7
@RandomizeUsr0: Ciężka sprawa, bo sytuacja jedyna w swoim rodzaju. Normalnie spółka nie może zejść z giełdy bez wykupienia wszystkich akcji. Wykup jak to wykup może będą podnosić cenę, a może nie. W normalnych warunkach nie musisz odpowiadać na wezwanie, ale jak jeden akcjonariusz osiągnie chyba 95% wszystkich akcji, to może ogłosić wykup przymusowy po jakiejś tam średniej cenie (ustawa o obrocie instrumentami finansowymi).
@gnomos: dziękuję, czyli to co @poczekaj pisał to może być prawda. Mali udziałowcy mają obecnie 5,5% akcji, więc ten wykup być może ma zwiększyć jeszcze pozycję udziałowca większościowego, żeby w przyszłości "przycisnąć" tych małych i wydusić z nich resztę akcji.

To ja chyba wypiszę się z tego układu. Kupowałem w 2003 roku, gdy było tanio więc nie stracę (pomijając inflację) :-)