Wpis z mikrobloga

Ludzie ktory sie ciesza na wzrost cen nieruchomosci i ze mlodych nie bedzie na nic stac sa glupi.
Sam mam mieszkanie i sie nie ciesze z tego. Napychanie kieszeni deweloperom, kosztem zwyklych ludzi ktorzy zaczna znow wyjezdzac na zachod. Myslicie ze tanio bedzie w tym kraju pojsc np na burgera jak mieszkanie bedzie kosztowac 25k /m2 a wynajem kawalerki po 6 tys zlotych?
Juz teraz sie kolejne firmy z Polski wynosza bo za drogo.
Jakby za ta kase postawili elektrownie atomowa to moze by cos jeszcze z tego kraju bylo
#gospodarka #nieruchomosci
  • 54
  • Odpowiedz
@gharman: +1, też mam mieszkanie kupione w 2017 i #!$%@? mi tak naprawdę dał wzrost jego wartości. Tak naprawdę korzystają na tym różnego rodzaju midle, właściciele kilkudziesięciu+ mieszkań i więksi. Mój brat jest na 2gim roku studiów, ja byłem w stanie kupić mieszkanie po 2 latach pracy (na kredyt ofc ale po same kule, falt że się mocno zdewaluował) ale on będzie miał totalnie #!$%@?.

Ale akurat co do wynajmu to
  • Odpowiedz
Cieszą się a idą na rzeź. Zarabianie na skowycie deweloperów działa lepiej niż melatonina na sen. Nic tak nie daje satysfakcji jak chciwy d3bil co zbankrutował( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gharman: nie ma potrzeby posiadania mieszkania na własność + nie ma fizycznie możliwości żeby każdy był właścicielem nieruchomości w dużym mieście gdzie każdy chce mieszkać. Cena jest właśnie czynnikiem filtrującym niejako.
  • Odpowiedz
@gharman: Polska to Państwo z kartonu czy dykty jak któryś z aparatczyków mówił. Nic się nie opłaca robić Elektrownia, CPK czy inne inwestycje a później płaczą i zwalają winę na tych drugich, zgodnie z zasadą dziel i rządź
  • Odpowiedz
  • 14
A co zrobisz jak za 5 lat nie będzie policjantów i pielęgniarek w dużych miastach?


@Kam_sekwaw: juz teraz sa problemy z nauczycielami, policjantami itp w wiekszych miastach, skonczy sie na tym ze beda pracowac sami de$%#le (tak, rozumiem ze wykopki juz teraz uwazaja ze tak jest, to poczekajcie 5-10 lat).

Jak nauczyciel w warszawie ma wynajac kawalerke za swoja pensje? przeciez to jest jakas tragedia ze nauczyciel nie moze kawalerki wynajac
  • Odpowiedz
  • 3
@Kam_sekwaw: pielegniarki po studiach to akurat dostaly solidna podwyzke ostatnio i zarabiaja wiecej niz wiekszosc podobnych zawodow (chyba ze studiow nie maja jak wiekszosc, ale za kilka lat wiekszosc studia bedzie miala)
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw: będą tak samo jak są teraz. Poza tym te mity o biednych lekarzach i pielęgniarkach to można sobie wsadzić. Znam osobiście laski po pielęgniarstwie które maja po ledwo po studiach 8-10k na rękę w prywatnych klinikach w Krk. A o lekarzach już nie wspomnę jaki cash robią jak potrafią użyć mózgu.
  • Odpowiedz
@gharman nie wspominając o tym, że to też pieniądze właścicieli będą #!$%@? na to gówno, a mogłyby np na atomówkę, żeby zapewnić nam tańszą energię ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw będą znajdować rozwiązania (co prawda problemów które sami stworzyli ale przynajmniej biznes deweloperski się będzie kręcić). Przykładowo mieszkania służbowe. Pamiętam z dzieciństwa, miałam dwie "ciocie" nauczycielki i obie mieszkały w mieszkaniach tego typu.
  • Odpowiedz
  • 9
@gharman Ogólnie Polska już nie jest krajem tanim, co potwierdzi każdy, kto tu wrócił po kilku latach. Tanią mamy tylko żywność w marketach i transport, a usługi i nieruchomości to poziom praktycznie zachodnioeuropejski.

Długoterminowo nieruchomości pewnie stanieją ale będzie to spowodowane przeceną złotówki. Kawalerki będą po 20k PLN/m2, albo po 3k USD.
  • Odpowiedz
  • 19
Tanią mamy tylko żywność w marketach i transport


@Dlkvv: zywnosc w marketach jest juz drozsza niz w Niemczech, a niewiele tansza niz w Holandii czy Danii (rzedu 20-30% roznice - co przy pensjach 2-3 razy nizszych jest smieszne)
  • Odpowiedz