Wpis z mikrobloga

mirki 22.07 kończy mi się umowa z #upc , ponieważ jak dotąd nie dostałem żadnej ciekawej oferty na przedłużenie (a miałem kilka rozmów z konsultantem) to pomyślałem, że po 22.07 rozwiąże umowę i podpiszę nową, na korzystniejszych warunkach (90 zł. miesięcznie, 250MB, gorszy pakiet na TV, ale na tym mi nie zależy vs obecnie 125 zł. i internet 120MB) Czy ktoś praktykował takie podejście? Nie będzie problemów, że na ten sam lokal (lub nazwisko) próbuję założyć nową umowę od razu po rezygnacji ze starej? Nie chciałbym obudzić się bez netu i tv i mieć zablokowaną opcję założenia nowej umowy...
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dewey: składasz rezygnację, ale z niej nie skorzystasz, bo przedłużysz umowę na lepszych warunkach. Oferta dla nowych nie będzie lepsza niż utrzymaniowa.
@matti05: to ciekawe o czym piszesz, z ofert na stronie tak nie wynika (w sensie lepsze dla nowych, gorsze dla przedłużających) no, ale może faktycznie po złożeniu rezygnacji będą skłonni do ustępstw... Wolałbym się jednak upewnić co w sytuacji jeśli nastąpiłaby pełna rezygnacja.
@dewey: A jeśli chodzi o powrót jako nowy klient to jest chyba miesiąc karencji, chyba, że np. na żonę czy tam mamę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale lepiej jak kolega Ci pisał powalczyć ofertą utrzymaniową, nie przedłużeniową.
@matti05: czyli rozumiem, że po złożeniu rezygnacji ktoś się do mnie odezwie (z jakiegoś działu utrzymania klienta) i wtedy negocjuję? Jest jeszcze jeden plus przy palnej rezygnacji i nowej umowie, którego się dopatrzyłem, a mianowicie, nowa umowa to 3 pierwsze miesiące 50 zł. dopiero później wspomniane 90 zł., więc wychodzi oszczędność 225 zł. za 3 miechy (50 zł. vs obecne 125 zł x 3.), nawet jeśli wynegocjuję to utrzymanie na 90
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dewey: dokładnie, wejdź na forum media świat to zobaczysz co jeszcze można ugrać.
Co do nowego klienta to pewnie w regulaminie jest zapisane jak jest definiowany.
@matti05: dzięki za pomoc, to mam jeszcze ostanie pytanie. Jak efektywnie złożyć wypowiedzenie, tak żeby jak najmniej się narobić? Słyszałem, że wbrew temu co piszą na stronie UPC, można wysłać wypowiedzenie na meila, ale trzeba załączyć zdjęcie lub skan (?) z podpisanym papierkiem?
@upecowypehacz: czyli jak ktos wynajmuje mieszkanie, ktos sie wyprowadza, wypowiada umowe, wprowadza sie nowa osoba i upc nie pozwala brac jej internetu przez miesiac? przeciez to strzal w kolano bo ktos wezmie od konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@upecowypehacz: probowales? bo ja slyszalem o przypadkach gdzie to przechodzilo. a straty to oni by mieli jakby nie pozwalali brac ludziom co dopiero zaczeli wynajmowac mieszkanie.
@matti05: Skąd ludzie mają te promocje w temavie Morthena? Kończy mi się umowa za dwa miesiące - jak pojadę do nich z tymi pdfami to oni na to się zgodzą? xD Można łączyć np pakiet internet, telewizja itd. z drugą promocją, załóżmy samodzielna instalacja?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartek-kowalczyk: to są oferty utrzymaniowe, które może zaoferować tylko duk przez telefon po złożeniu wypowiedzenia. Ja już prawie rok jestem na umowie na czas nieokreślony z promocją wru xx, bo nic lepszego nie mają od dwóch lat.