Wpis z mikrobloga

@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: na tym polega idea narodu, dumy narodowej, że się manipuluje i modeluje wizje przeszłości i przyszłości w imię urojonego bytu jakim jest naród, Polacy przecież też tak robią tylko na mniejszą skalę, ale wśród nacjo widać taką wyciekającą zazdrość w stosunku do Ukraińców, że oni zrobili co zrobili, a husarze mają tylko tych kilkudziesięciu żołnierzyków zaklętych
lepszy hindus który nie wychwala morderców


@Pedalski_Wlamywacz_Dwa:
Pewnie kolega nie słyszał o powstaniach przeciwko Brytyjczykom i masakrach tychże łacznie z kobietami i dziećmi.
Mało tego. Po uzyskaniu niepodległości pomnik zabitych w masakrze Brytyjczyków Hindusi zastapili prowokacyjnie popiersiem jednego z dowódców, który dowodził zbrodniczym oddziałem.
I co zdziwiony?
@mour: Po polskiemu nie ma niestety szczegółów, więc daję po angielskiemu. Podrozdział Memorials - końcówka.

https://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Cawnpore#Memorials

Zwracam uwage, że w skapej notce o masakrze po polsku nazywa się ją ludobójstwem chociaz w brtysyjskiej wersji tego terminu nie ma.

Masakra w Kanpurze – ludobójstwo, które miało miejsce 4 czerwca 1857 roku podczas powstania sipajów.

Kanpur był główną kwaterą garnizonu kontrolującego stan Oudh w Indiach. 4 czerwca 600 Europejczyków schroniło się w koszarach,
Znowu to samo, temat o wołyniu, wrzucanie zbrodni w XIX wiecznych Indiach jako próba usprawiedliwiania ludzi, dla których bestie są autorytetami.


@piniondz: Zadnego usprawiedliwiana Ukraińców tu nie ma, wręcz przeciwnie krytyka.
O Indiach napisałem w odpowiedzi na to, że inna osoba napisała o tym, że lepszy Hindus nie wychwalający morderców. Sprostowałem tylko nieprawdziwą informację. Ty widać uważasz, że powinna ona pozostać niepoprawiona.
Czytaj ze zrozumieniem dyskusję, bo ewidentnie tego zabrakło.
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa a wiesz że to tylko film i nie pokazuje jak było naprawdę? Ukraincy wymordowali Polaków, to jest fakt ale zrobili to bo byli przez nas ciemiężeni przez wieki. Niewiele wystarczyło by zaognić konflikt i doprowadzić to tej sytuacji. Poczytaj sobie o naszych wspólnych dziejach, okaże się że Polacy wcale nie byli bez winy
@turpis: no w przeciwieństwie do ciebie to czytałem i nie łykam ukraińskiej propagandy. Co to znaczy ciemiężeni przez wieki? Chodzi ci o I RP? jeśli tak to oni wcale nie mieli lepiej niż polscy chłopi zresztą żaden ukrainiec z kosą nie wiedział nic o powstaniach chmielnickiego. W ogóle o czym my rozmawiamy próbujesz usprawiedliwiać masowe mordy siedemnastowiecznymi powstaniami? Przecież to absurd. Podczas Rozbiorów to ukraińcy byli faworyzowani przez cara więc też
, ale wśród nacjo widać taką wyciekającą zazdrość w stosunku do Ukraińców, że oni zrobili co zrobili


@se_mallo: No to dawaj teraz przykłady "gdzie to widać" bo sam jestem ciekawy, inaczej wyjdziesz na zwykłego kretyna.