Wpis z mikrobloga

Ej mirki Znalazłem portfel na przystanku ( nie był w torebce ). Nikogo nie było w okolicy więc zajrzałem do środka żeby sprawdzić czy jest dowód osobisty. Była tylko karta z ZUS-u i 150 zł ( ͡º ͜ʖ͡º). Od razu chciałem go oddać bo ani się nie wzbogace o tą kwotę ani nic XD. Jak powiedziałem znajomym to od razu było „ ej ale po co?! Kasa jest nikt i tak się nie dowie” albo „ czemu portfela do studzienki nie wywaliłeś i kasy nie wziąłeś?”. W sumie dla mnie lekki szok bo dla mnie to 150 zł tylko a dla tej babci to może aż 150 zł. Teraz najlepsze. Poszedłem na komisariat żeby zgłosić znalezienie portfela. Kiedy powiedziałem to policmajstrowi zdziwił się jak powiedziałem o pieniądzach w środku ( XD ). Wezwał kumpla ten tylko spisał dane moje i poszedł za róg. Słyszałem jak się śmiali ze oddałem kasę XDDD. Potem wrócił i gratulował mi obywatelskiej postawy. Coś czuje, że to oni podzielą się zawartością portfela XD
Ze mną jest coś nie tak czy to tylko taki przypadek XD ?
#czujedobrzeczlowiek #feelsgoodman #policja
  • 90
  • Odpowiedz
@Adm_Nelson_ Ja kiedyś znalazłem ale nim oddałem poczytałem opinię ludzi i wszędzie przewalały się sytuacje po osobisty zwrocie - od razu - albo na policję - po pewnym czasie - że osoba która oddała była oskarżana o przywłaszczenie bo właściciel twierdził że w środku było więcej
  • Odpowiedz
Poszedłem na komisariat żeby zgłosić znalezienie portfela. Kiedy powiedziałem to policmajstrowi zdziwił się jak powiedziałem o pieniądzach w środku ( XD ). Wezwał kumpla ten tylko spisał dane moje i poszedł za róg. Słyszałem jak się śmiali ze oddałem kasę XDDD. Potem wrócił i gratulował mi obywatelskiej postawy.


@Adm_Nelson_: bejt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Adm_Nelson_: Wspomniałeś o ewentualnym #!$%@? pieniędzy przez bagiety. Może udałoby się namierzyć właścicielkę portfela i dowiedzieć się czy oddali z kasą czy bez. Jeżeli bez to można by #!$%@?ć policyjnych januszy( ͡º ͜ʖ͡º)?
  • Odpowiedz
@Adm_Nelson_ już to pewnie dużo osób skomentowało ale ja ci tylko powiem jak to wygląda z mojej perspektywy.

To ty powinieneś wyśmiać tych mentalnych biedaków że mają czelność głośno wylewać swoje złodziejskie zapędy.

Twoja postawa jest po prostu normalna. Prawidłowa. Miej to na uwadze i gnój krypto złodziejstwo.
  • Odpowiedz
@Dzyszla: @balatka: Nic nie było spisane. Ani słowa o zawartości. Widziałem tylko jak pisał datę, godzinę, moje dane i informacje gdzie i kiedy znalazłem. O jakichkolwiek podpisach nie było mowy. Kartkę wziął ze sobą mi tylko pogratulował, podziękował i odprowadził do wyjścia.
  • Odpowiedz
@Quimeen znajomy wujka jest handlarzem mebalmi,dywnami na Słowacji kiedyś wrócił po całym dniu z kilkoma tysiącami euro w portfelu, przyszedł do nas na grila, gril zakrapiany, osoba mało pijąca ale tak się upił że zgubił saszetkę przy drodze.wiedzielismy że pójdzie dalej pić i schowaliśmy pieniądze. Osoba ta nie pije na codzien ale jak zacznie to pije 3 dni. Wiedzieliśmy że albo przepije albo mu rozkradna. Szukał pieniędzy już na drugi dzien. Nie
  • Odpowiedz
@Dzyszla: @balatka: Pierwszy raz miałem taką sytuacje zgłoszenia czegoś na komisariacie i nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić co piszą tam. Wiecie, mam w głowie jednak już obrazek policjanta który wie po co jest na tym stanowisku a nie kolejnego spryciarza który tylko chce zarobić i jak najszybciej na emeryturkę.
  • Odpowiedz