Wpis z mikrobloga

#komputery #siecikomputerowe #kiciochpyta

Miruny, co się mogło stać? Mam PC z WIN7 i kartą gigabitową, wszystko zawsze działało dobrze, teraz mam neta skręconego do 100/100. Więcej nie idzie. Raczej nic sam nie zmieniałem, nie piłem w ostatnim czasie, co prawda siostra miała dostęp do PC bo zostawiła laptopa u siebie, a gdy wpadła to korzystała, ale wątpie by coś pozmieniała...

Mam światło 250/125, przez telefon po wifiAC idzie ponad 230mb, a po kablu @ PC idzie do 100mb

Co mogło się z chrzanić? (nie znam się)
Pobierz ravau - #komputery #siecikomputerowe #kiciochpyta

Miruny, co się mogło stać? Mam P...
źródło: comment_TAeBPu3s0yLJXxr6EaBzniKBc5rYqCkd.jpg
  • 43
@Massad: gdzie to ustawienie znajdę? Tak jak mówię, kabel przepisy do laptopa i szedł na maksa transfer.

Jak ściągałem Ubuntu to też leciało poniżej 100mb...
@ravau: Były jakieś aktualizacje W7 przed spowolnieniem? Może został zaktualizowany sterownik płyty głównej i narobił syfu w fimeware gniazda sieciowego. Nie wiem. W grę wchodzi zakup nowej karty sieciowej, ale wątpie aby cię to zadowalało.

Jest jeszcze jedna opcja. Że router przycina transfer po MAC adresie. Ale do sprawdzenia tego potrzeba by innego routera i sprawdzenia na jaką prędkość negocjuje się połączenie z routerem. Bo jak negocjuje się na 100Mbit to
@ravau: Do momentu kiedy masz tam wpisane 100 mb to nigdy Ci więcej nie poleci. Fajnie by było gdybyś zbootował live linuxa to w momencie odrzucisz problemy ze sterownikami. Ewentualnie możesz sprawdzić inny kabel.
@carlo497: sęk w tym, że zrobiłem pendrive z Ubuntu, no i tam też leci poniżej 100mbs... :/

Kabel też inny podpinałem. Nic nie daje. Na obu kablach laptop leci tyle ile mam łącze. :(
@carlo497: gdzie w biosie miała by być taka blokada? Bo to dobry trop może być, bo gdy wyłączę tego lana i po wifi testuje, to też do 95mbs leci transfer.

Mam Dell Vostro 470, ja tam widzę tylko "Enable/Disable" przy karcie sieciowej :/
@MaddoxX1911: @carlo497: @Massad: @katoda_ltd: @emitar: @s_t_u_l_e_j:

się tylko pochwalę, że mija 5 dni i nic nie wymyśliłem xD

Net po lan idzie tak jak na fotce poniżej. Po WIFI 5Ghz leci 245mb/125 (mam telefon z AC i idzie po aktualizacji routera prawie na maxa).

Czy kupno karty sieciowej do PC może rozwiązać problem? xD
Np coś takiego:
https://allegro.pl/karta-sieciowa-pci-e-tp-link-tg-3468-1gb-s-2101-i5169618832.html

czy nie warto próbować? ( ͡° ʖ
Pobierz ravau - @MaddoxX1911: @carlo497: @Massad: @katodaltd: @emitar: @stulej: 

się tylko...
źródło: comment_DlK5cI89C5zFB3949OmdUQN5E6guDVxa.jpg
@ravau: Jest szansa. Ewidentnie jest jakiś problem z kartą sieciową która przestał się synchronizować na 1Gbit. Poza instalacja sterowników to chyba jedyna opcja (bez specjalistycznej wiedzy) co może pomóc. Może coś się uszkodziło w karcie.
@Massad: To chyba ją zamówię, bo już mi ręce opadają xD niby nie jest mi "pełne łącze" potrzebne, ale jak sobie uznałem coś zassać to przykro się robi że 5gb plik idzie 95, a mógłby 250mb...

@emitar: szukam przyczyny, już chyba wszystko wyeliminowałem, tym bardziej ze postawiłem na pendrive ubuntu, no i na nim też internet chodził jak na karcie 100mb, więc chyba jest uwalona jednak ;/ tym bardziej, że