Wpis z mikrobloga

Siema!
Mam pytanie. Co sądzicie o Albanii? Warto tam jechać na wakacje w sierpniu? Ogółem jak wrażenia, jeśli ktoś był? Niebezpieczne (kradzieże itp)? Dużo syfu i ubóstwa? Cel to póki co Saranda.
Warto tam jechać na 10 dni, czy szkoda hajsu?
Naczytałem się różnych opinii, jak to bywa są różne.
Z góry dzięki!
#podroze #albania #wakacje
  • 16
@Ozzy91
@Cieslus
Ja jestem w ksamil, pare km na południe od sarandy.
Generalnie spoko, ludzi sporo ale bez przesady. Wszystkie plaże z płatnymi leżakami (6-10e za dwa z parasolem). Ludzie mili, dużo Polaków. Na plaży łapie greckie sieci LTE z Korfu więc net gratis. Roaming w Albanii bardzo drogi 6zl/min, 44zl/MB!!

Jedzenie ceny jak w Polsce. Pizza 20-30 zl na jedną osobę. Piwo w sklepie duże 4zl, w barach z nalewaka mąle
@Ozzy91
@Cieslus ok drugi pełny dzień w sarandzie, mieszkam troszkę na uboczu, więc sporo lokalsow.

Sama sarandzie fajna jeżeli lubi się betonowe klimaty i wycieczki wysokogórskie(taki zart bo prawie wszystkie ulice są bardzo strome). Dużo budowlanego #!$%@? i samowolki, bardzo dużo się buduje, dużo lokali stoi zrobionych do połowy, nie wykończonych, a nawet samych dziur w ziemi. Czym bliżej do promenady tym mniej takich atrakcji a w samym"centrum" nie zauważyłem.

Plaże raczej
BaRi - @Ozzy91 
@Cieslus ok drugi pełny dzień w sarandzie, mieszkam troszkę na uboczu...

źródło: comment_friCmjVAPzWcjqnoo9j2GuTrprnIoX0S.jpg

Pobierz
Świetnie! Dzięki za info. Jak z atrakcjami wodnymi typu banan, parasailing, skutery wodne, ewentualnie quady, jakis canyoning?
@Cieslus widziałem kajaki, rowery wodne, skutery wodne i lodki oraz jachty. Sporo jest wycieczek motorówkami w różne części wybrzeża a także diving i snorkling cokolwiek to jest :p.

Wypożyczalni skuterów quadów i samochodów jest pełno. Nie ma zorganizowanych atrakcji typu banan a przynajmniej nie w sarandzie.

Potencjał jest ogromny ale na razie wszystko jest mocno " na dziko" i raczkujące ale przez to ceny są niskie.
Zapomniałem napisać za cały dzień dwa
@BaRi
Mirku wielkie dzięki! Lepszego sprawozdania nie mogłem chcieć. Uspokoiłeś mnie zdecydowanie, że nie wyląduje w czarnej d.. wiadomo. Ceny bądź co bądź podobne jak u nas, więc myślę, że damy radę.
Nie spodziewałem się odzewu w ogóle, bardzo Ci dziękuję i życzę udanego wypoczynku i oczywiście pogody. Obym mógł kiedyś odwdzięczyć Ci się tym samym.
@Ozzy91 nie ma problemu, polecam się na przyszłość :)

Pogoda dopisuje a wczoraj było zajebiście widać zaćmienie księżyca na całym wybrzeżu, więc radość podwójna.

Dzięki za miłe słowa.

Jak chcesz poczytać gdzie warto zjeść w sarandzie i takie typowe info to polecam się zapisać do grup na FB o Albanii i sarandzie, dużo pytań ale i dużo informacji od osób będących na miejscu.

Jeżeli lecisz na Korfu i później do Albanii to
@Cieslus 14 dni, narazie obchodzę miasto. Jutro się wybieram do ksamilu a pojutrze może do butinitu(stara osada opisana już przez Wergiliusza) czy jak to się pisze. Autobusy z sarandy kursują co godzinę od 6 do 24 . Planuje też wybrać się do blue eye i zamku na górze .

Zasiegnelem języka u taksiarza to powiedział że zamek w obie strony + godzina na zwiedzanie to u niego 1500lek. Jeszcze nie pytałem o