Wpis z mikrobloga

Siema Mireczki.
Mam mały problem w #pracbaza. Mianowicie po aktualizacji win 10 na moim kompie przestałem mieć dostęp do udostępnionego po sieci dysku kolegi, który ma win 7. Wyskakuje, że "Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej". Dodam, że na innym kompie z win 7 jest dostęp i działa. Czasami na moim też załapie jak się odłączę od sieci i połączę ponownie ale to tylko czasami. Nie wiem jak to ogarnąć bo to nie moja działka niestety. Wołam mireczków z #informatyka #siecikomputerowe z nadzieją, że pomożecie.
Pozdro
  • 5
@cisse spróbuj tego
1. Narzędzia administracyjne
2.Zasady zabezpieczeń lokalnych
3.Zasady menadżera listy sieci
4.Naszą sieć na liście skonfigurować jako prywatną.
@cisse: Możesz spróbować coś takiego : funkcje systemu Windows - obsługa udostępniania plików SMB 1.0/CIFS - sprawdź czy masz ZAZNACZONE, jeśli nie to zaznacz, zainstaluje się, restart kompa i sprawdź czy jest już ok.
@cisse: Musisz na nowo ustawic sciezke dostepu jezeli dysk nie jest widoczny dla ciebie teraz. Idz do tego innego komputera ktory tez ma dostep i sprawdz we wlasciowosciach dokladna sciezke a nastepnie wejdz sobie w moj komputer( nie nie moj - Twoj ! :P ) kliknij prawym na puste pole pod literami dyskow i wybierz dodaj lokalizacje sieciowa. Jezeli tylko jest widoczne to bedziesz to mial, w razie uprawnien dsotepu bedziesz