Wpis z mikrobloga

@Jamniczek97: Większość prowadzących na przedmiotach informatycznych to osoby z WI ZUT. Jednak ciężko mówić o tym, by poziom zajęć był podobny (przy czym nie twierdzę, że na WI jest wysoki) - wpływa na to grono studentów, które jednak sporo pozostawia do życzenia. Obecnie, przynajmniej na dziennych, połowa (bez naciągania) jest zza wschodniej granicy - z czego nawet jeśli wielu jest na poziomie, to jednak bariery językowe powodują że ciężko aby tempo
@virtroy: Szczerze mówiąc to nie wiem jak teraz wyglądają statystyki dla pierwszego roku. :) Odsiew jest jakoś na drugim. Za "moich czasów" jednak nie było tak łatwo i sporo ludzi nie dostawało się na WIZUT, potem szli na WNEiZ.
@selenita66 właśnie wydaje mi się że na ZUT biorą teraz praktycznie wszystkich (poza budownictwem itd). Po pierwszym roku zostaje połowa ludzi (lecą na styk po punktach ECTS). Do dyplomu dochodzi 1/3.
@Jamniczek97: Ja dodatkowo zacząłem te studia w ub. roku (zaocznie) i powiem ci szczerze, że polecam. Generalnie moim zdaniem o tyle dobra jest to uczelnia, że jest tutaj wiele praktycznych przedmiotów. Z poziomem bywa różnie - jeśli chcesz się czegoś nauczyć to się nauczysz. Jeśli chcesz przebimbać to możesz. Na pewno jest łatwiej niż na ZUTcie bo mniej jest przedmiotów matematycznych a więcej praktycznych.

W razie czego pytaj :).
@Jamniczek97: Ja myślę sobie, że podobnie jak wszędzie wszystko właśnie zależy od twojego podejścia. Na pewno te studia dadzą ci dobrą podstawę do tego, żeby działać w kierunku słynnego programowania. Ale jeśli chcesz wyjść poza januszlex to na pewno musisz do tego dołożyć też swoją pracę.