Wpis z mikrobloga

@maze: To nie pobieranie krwi a oddawanie "szpiku". Podlaczaja CIe pod separator komorkowy i filtruja.. Na dobra sprawe to oddajesz komorki macierzyste, ktore potem podaja biorcy ;)

@poprostuzyj Dokladnie! Choc wizyte w RCKIK bym liczyl na 1-1,5h tak srednio, zeby na spokojnie wszystko zrobic.. warto miec cos do poczytania czasem, jak sa wieksze kolejki
@poprostuzyj: @Copperhead: a wiecie jak to jest jesli ja mieszkam za granica i chcialbym oddac krew w polsce ( podczas wakacji )? Mam karte z uk na europejskie ubezpieczenie zdrowotne ale w polsce takiego ubezpieczenia nie mam
@poprostuzyj: W Łodzi nigdy nie udało mi się wyrobić szybciej niż w 1:15 h. A bywało i że po 3,5 h czekałem. W krwiobusie natomiast i na plebani ( w Kole przyjeżdżali na plebanie jednego z kościołów z krwiodastwa w Kaliszu) to i po 5 h zdażało się czekać.
@myster007: Wiem. W Łodzi w której mieszkam obecnie też tak jest, ale powiem ci, że do tej pory z MPK korzystam sporadycznie, a oddawać zamierzam tak długo, jak mi zdrowie pozwoli.
Ustalic kazdorazowo za wizyte oplate 10-20zl i skoncza stare baby z przesiadywaniem w przychodniach.Jak faktycznie cos im bedzie dolegac to wyskocza szybko z dyszki czy dwoch.
@maze przepisów Ci nie podam, bo nie znam, ale ostatnio tatę wyciągnęłam (pracuje w Norwegii, w Polsce nie ma ubezpieczenia) i nic mu nie sapali w rejestracji. Więc wydaje mi się, że brak ubezpieczenia nie przeszkadza (ale na Twoim miejscu zadzwoniłabym się upewnić :p)

@kolanin ja w Gdańsku, w głównym rckik to przeważnie ok. 1 - 1,5 h jeśli idę na 7:30 w tygodniu. Wtedy najwięcej ludzi zawsze, plus poniedziałki i piątki
@poprostuzyj: W Łodzi mieli ogromny problem z kadrą. Zdarzyło się nawet, że tylko 1 pielęgniarka była w tej części od pobierania krwi. Obecnie chyba to ogarnęli bo ostatnio jak byłem to 2 lekarzy (zazwyczaj też był tylko 1), pielęgniarki 3.

Ja zazwyczaj jestem ok godziny 9-10 w dni powszednie. Parę minut wypełnienie karty, pobranie krwi, przebadanie jej ok 20-30 minut, lekarz, i samo oddanie. Wychodzi więc ok 1 h. Plus oczywiście
Facet pokazał dowód i janusz dupa cicho, zresztą co mu z tego że spojrzy na dowód. Każdy ruch i każde słowo potęgowało bul dupy więc było warto


@kantalupa_: Ja kiedyś usłyszałem że wyglądam na zdrowego, to mogę stać.
Dodatkowo ZAWSZE się trafi ktoś kto ma ból dupy, bo on tu siedzi od powstania warszawskiego i MUSI wejść przede mną.
@kantalupa_ mam legitymację zasłużonego dawcy przeszczepu, umawianie się na badania wygląda tak

- zaprosze panią 18 stycznia ja godzinę 11:30
- mam książeczkę dawcy, jest skan w systemie
- w poniedziałek na 9 Pani odpowiada?

- do doktora xyz nie ma już zapisów na ten tydzień
- mam książeczkę dawcy, mogę być za 30 minut
- pierwsze piętro, gabinet nr 17

¯_(ツ)_/¯