Wpis z mikrobloga

Mircy moi drodzy.
Nie po raz pierwszy staje mi...
ale w tym przypadku potrzebuję pomocy.
mam do porównania poziomy zarobków.
Wizja: zmiana pracodawcy
1. UOP 9000 peelenów brutto. (mniej benefitów pozazawodowych)
2. B2B 10000 peelenów netto + vat + (urlopy płatne, chorobowe, benefity)

wynajmuję trzypokojowe mieszkanie i jeżdżę śmiesznym Volvo.

czy warto przeprowadzić się do Warszawy na B2B?

nigdy nie byłem na B2B, słyszałem dużo mitów. Kalkulatory w necie są śmieszne.

Dodatkowe zmienne: mało choruję, perma-singiel, mam hobby, lubię mieszkania ok 50+ mkw.
zbieram na inne Volvo ok 70k ( ͡º ͜ʖ͡º)
po hasztagach poznacie
#b2b #programista15k #samozatrudnienie
#pracbaza #nieprogramowanie
  • 20
@LeGgo: O tyle warto, że w Warszawie jest naprawdę sporo ofert - jeżeli nic Cię nie trzyma w obecnym miejscu, moze to być naprawdę dobry ruch. Duże stawki i duże zapotrzebowanie. Jeżeli umowa B2B ma zapisy o stałym wynagrodzeniu i możliwym nie świadczeniu usług - to tym bardziej na plus (unikałbym umów, w których jest to raczej na "gębę"). Ponadto, jeżeli masz fakturę za obecne volvo, to masz +19% jego wartości
@LeGgo: Bardziej fair by było 11 na B2B. Jakie masz hobby? Urazogenne? Płatne chorobowe mimo wszystko pewnie jakoś ograniczone. Złamałem kiedyś rękę i spędziłem prawie 4 miesiące na chorobowym. Sam jestem na B2B teraz.
@maque: Szczególnie w klimatach programisty, słyszałem, że można odliczać wynajmowane mieszkanie od vat, paliwo, jakieś komputery itd. ale jak to działa, to nie mam pojęcia. ile tego wszystkiego można odliczyć.
Czy są jakieś rzeczy, których się nie spodziewam, albo tricki na obniżenie kosztów działalności.

Co do kalkulatora, dodałbym np. sugerowanie przejście np na opodatkowanie liniowe zamiast progresywnego, albo jakieś symulacje.
Ile zarobisz w rok, ile w miesiąc, ile na dzień, uwzględnianie
że można odliczać wynajmowane mieszkanie od vat, paliwo, jakieś komputery itd.


@LeGgo: Mozna tylko pamietaj ze musisz za to wszystko zaplacic, masz po prostu taniej. W mieszkanie bym sie raczej nie pchal, bo jak ma byc wszystko legalne to przy wynajmie wlascicel z tego co pamietam musi placic inny podatek (bo to juz nie jest lokal tylko mieszkalny) i wychodzi na 0.

10k netto na B2B to stawka jak najbardziej ok
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@LeGgo: mieszkanie od VAT raczej nie za bardzo. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, w którym masz działalność to jakiś tam procent możesz sobie wrzucić w koszty, ale szałowej kasy z tego nie będzie. Jak planujesz co rok zmieniać komputer na coś drogiego to może to ma znaczenie, ale zwykle jednak też szału nie ma przesadnego. Najwięcej regularnie na paliwie i leasingu lub amortyzowaniu własnego auta można zaoszczędzić.
Zastanawianie się nad liniówką vs
@LeGgo: Sam sobie odpowiem, poczytałem. Chyba nie będę miał z tego profitów ... pieczenie ciastek to dalej hobby, żeby robić z tego drugą gałąź :P
@LeGgo: Hej! Mam pierwszą wersję kalkulatora - zajęło mi to więcej czasu niż planowałem :) NIe ma jeszcze wszystkiego ale tu: https://digitalnie.pl/kalkulator-zarobkow-programisty/ masz takie podstawy jak
- przykładowe wydatki do odliczenia
- amortyzacje starego samochodu (sprzed założenia działalności) standardowo w opcji 50/50 (czyli do użytku prywatnego)
- Informacje czy warto przejść na podatek liniowy
- Rozliczenie stawki dziennej jeżeli trzeba uwzględnić tyle samo dni urlopu (przy założeniu 2000 godzin pracujących w