Wpis z mikrobloga

@laaalaaa: To zalezy jak bedzie to rozwiazane, bo jezeli emerytura jest laczona z praca zarobkowa, to moze wplywac na prog podatkowy w jakim dana osoba wyladuje. Ale co do zasady, dazylbym do kierunku w ktorym cala budzetowka dostaje pensje bez podatku (w wysokosci obecnej pensji netto oczywiscie)
@laaalaaa Lepiej podnieść kwotę wolna od podatku po prostu. Emeryci ze względu na przeważnie niskie świadczenia i tak by w kwotę wolna wchodzili. A przy okazji innowacyjne mogliby tez trochę zyskać.
@Variv: Czyli popierasz partię Razem, która postuluje podniesienie kwoty wolnej od podatku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Strain Jesli to postulują to w tym punkcie ją popieram. Ja nie popieram żadnej partii, popieram tyko konkretne regulacje i rozwiązania.

Choć oni pewnie za jednym zamachem inne podatki by podnieśli ( ͡º ͜ʖ͡º). To już by mi się nie podobało.
@laaalaaa: tak ale w takim znaczeniu że emerytura nie byłaby liczona jako dochód ¯(ツ)

@jakuzii W przyszlosci tak będzie. Składki uzależnione od dochodu. A emerytura stała "obywatelska" dla wszystkich.
@Variv: ja mam na myśli że od emerytury nie odprowadzamy dochodowego bo nie byłoby liczone jako dochód, natomiast emerytura taka sama dla wszystkich- nie