Wpis z mikrobloga

@Wondziu: Beznadziejne układy oba.
1) ~20m2 na pokój a z aneksem kuchennym to klitka, co w połączeniu z:
2) duże sypialnie, ale co z tego, skoro tylko jedna jest w miarę sensowna a druga to długa kicha
3) Na stosunkowo niewielkiej powierzchni dużo komunikacji
4) malutkie łazienki, bez sensu to miejsce na zabudowę w przedpokoju.

Jeżeli M12 Ci się jednak podoba - bierz śmiało. Mieszkanie w niskim budynku na ostatnim piętrze
@Wondziu moim zdaniem oba są słabe z tego powodu że aneks kuchenny jest w ogóle nie oddzielony od salonu. Lepiej jak jest w jakimś lekko wydzielonym rogu czy wnęce, a nie tak po prostu na jednej ze ścian. Nie ma możliwości postawienia zadnego elementu oddzielajacego typu barek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To że układy są podobne to widziałem, bardziej chodziło mi o piętro które ewentualnie mogłoby być lepsze i jakie się z tym wiążą konsekwencje latem, zimą, plus drugiego piętra że nie ma nikogo u góry, ale czy zimą nie będzie zimno?
@Wondziu: Jeżeli oba są od północy, to brałbym to od północnego zachodu, przynajmniej trochę światła po południu. Weź pod uwagę, że ogólnie może być tak czy siak trochę ciemno.
@Wondziu: Ja bym wybrał to drugie, mniej zmarnowanej przestrzeni na komunikację i lepsze kierunki świata (zakładając, że północ jest na górze). Trudno się wyspać w weekendy, jak słońce świeci ze wschodu. A w salonie lepiej mieć światło słoneczne po południu, niż rano.
Co do ogrzewania, to z tych rzutów nikt Ci tego nie wyczyta. Wszystko zależy od instalacji c.o., wielkości grzejników, izolacji przegród.