Wpis z mikrobloga

33-letni mężczyzna pracował przy budowie domu w Piekarach Śląskich. Spadł z piętra. Jednak właścicielka zatrudniającej go firmy kazała innym pracownikom przenieść go poza teren budowy i powiedzieć dyspozytorce pogotowia, że „znaleziono pobitego”. Lekarze jednak szybko ustalili, ze był to wypadek przy pracy. Mężczyzna nie przeżył.

https://strajk.eu/pracownik-spadl-z-wysokosci-koledzy-wyniesli-go-z-budowy-i-dopiero-wezwali-pomoc/
#wolnyrynek #polska #praca #rakcontent #neuropa
  • 17
Przeciez to biznes firmy aby nalezycie zabezpieczyc pracownika.


@pk347: w realu jest tak:

W 2017 roku o 12,6 proc. wzrosła liczba śmiertelnych wypadków przy pracy. Poszkodowanych z ciężkimi obrażeniami było o aż 42,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Najczęściej wypadkom ulegają pracujący na Dolnym Śląsku, Warmii i Mazurach oraz w Wielkopolsce


88 330 osób uległo wypadkom przy pracy w 2017 r. - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. To o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BojWhucie: pewno nie był zatrudniony na umowę. Winne ponosi państwo przede wszystkim, pracownik musi uciekać w szarą strefę by mieć więcej dla siebie, a nie dzielić się zarobkiem z państwem. To że zachowali się nagannie udając pobicie to oczywiste. Jednak w tym chorym systemie jako dosorsly człowiek nie mogę decydować co się dzieje z moim wynagrodzeniem jest jeszcze bardziej naganne.
@BojWhucie: Rękawiczki dostałem na następny dzień jak już miałem całe łapy w odciskach, ale generalnie non stop na drabinie czy wysięgniku, jak bym zleciał to by było słabo.
@BojWhucie: Sk....syństwo najwyższych lotów. Mam nadzieję, że wsadzą tę właścicielkę do pierdla. Szkoda, że nie wiadomo co to za firma. Towarzystwo ogólnie ciekawe, bo nie wiem jak można było się na takie polecenie zgodzić, trzeba być moralnym zerem.