Wpis z mikrobloga

@brednyk: Rak to sprawa genetyczna głównie, dziedziczna albo przypadkowa, plus czynniki uszkadzające DNA (promieniowanie, chemia, itd) i przewlekle pobudzające proliferacje komórek (np. jakies ciagle uszkadzanie i regeneracja - większa szansa na mutacje komórki jak się ich dużo dzieli w długim czasie).
Zawał to w przytłaczającej większości otyłość, miażdżyca, brak ruchu. Zawały spowodowane właściwymi chorobami serca to jakiś znikomy procent w porównaniu.
Wylew najczęściej od nadciśnienia - kontrolować jego wartości, ruszać się,
@SuperMaslo: ostatnio robiłem na potrzeby pracodawcy i wyszło mi, że mocz mam ok a morfologii kilka składników było poniżej normy ale blisko dopuszczalnej. Lekarz stwierdził, że to przez brak witamin i żebym się tym nie przejmował. Badania robiłem dzień po ciężkiej pracy fizycznej, więc mogłem opaść z siły. RTG klatki też w normie.
@brednyk: Masa ciała do BMI docelowego 20 - 25, deprywacja papierosów i alkoholu, kontrola ciśnienia, cukru i profilu lipidowego. Tylko tyle i aż tyle. Przestrzegaj tego, a znacznie zmniejszysz swoje szanse na rozwój tego o co pytasz.