Wpis z mikrobloga

Mireczki, jeżeli ktoś chce zrobić prawdziwą petardę ze swojego #oneplus6 to polecam:

1. Odblokować bootloader
2. Wgrać custom recovery (TWRP)
3. Zrobić roota (Magisk)
4. Wgrać custom kernel (np. ElementalX)
5. Zainstalować jakiś kernel menager (np. ElementalX - płatny ale świetny)
6. Skonfigurować kernel wg TYCH ustawień.
7. Zainstalować XxX NoLimits (moduł Magiska) wg własnych upodobań.

Po tych wszystkich zabiegach telefon po prostu lata jak rakieta.W porównaniu ze stock romem jest bardzo duża różnica.
Poza tym wszystko działa, również aplikacje bankowe ukryte przed rootem :-)
Bateria także na plus - screen poniżej.

Jak ktoś ma jakieś dodatkowe pytania to służę pomocą.

#oneplus
Crusio - Mireczki, jeżeli ktoś chce zrobić prawdziwą petardę ze swojego #oneplus6 to ...

źródło: comment_JQtOEs6WGy3oDLe00c8NT14od6XDu7G8.jpg

Pobierz
  • 14
@JanKremovski: XxX NoLimits to nie custom rom. To tylko moduł Magisk menagera, więc całość to tak na prawdę stockowy rom (w moim przypadku 5.1.9) plus debloat kilku aplikacji i kilka tweaków pozytywnie wpływających na pracę systemu i baterii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DmowhoTheKing: Niestety nie mam. Cały proces jest raczej dla ludzi znających podstawy recovery roota i konfiguracji kernela. Wszystko jest na forum xda ale w oddzielnych tematach.
Słyszałem o wifi (wystarczyło "zapomnieć" daną sieć i od nowa wpisać do niej hasło). Problemem może być też wersja Magiska (szczególnie jeżeli instalowałeś jakąś wersję testową). U mnie na ElementalX poszło za pierwszym razem bezproblemowo. Mogłeś też coś pominąłeś podczas flashowania.

Prawidłowa kolejność (przy zainstalowanym stockowym romie i instalacji XxX moda):
1. Odblokowujemy bootloader (wszystkie dany się wymazują)
2. Uruchamiamy system i konfigurujemy aż ukaże się główny pulpit
2a. Wrzucamy wszystkie potrzebne
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crusio: no niestety, a boli w szczególności brak swipe'a po czytniku linii
cóż, trzeba jakoś żyć, bo downgrade'u nie myślę robić (znalazłem tylko 1 bug, i to tqk, który w niczym nie przeszkadza i niektóre moduły magiska potrafią wysypać wifi)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crusio: hej, mnie ciekawi jedna sprawa, czy jak wrzucę na stałe twrp, to mam dostęp do automatycznych aktualizacji? Właśnie jestem po odblokowaniu bootloadera, i ciekaw jestem jak to jest z aktualizacjami (w lineage os mam tak, że pobieram aktualizacje, reboot telefonu i wszystko zostaje - twrp, root i system śmiga - tzw dirty flash
@g1b50n: Jeżeli jesteś na custom romie, który ma wbudowane OTA (automatyczne aktualizacje inkrementalne) to nie musisz nic więcej robić po aktualizacji. W innym przypadku trzeba zawsze po dirty flashu instalować TWRP na nowo. Ja póki co siedzę na OxygenOS jeszcze i czekam na update do Pie.