Wpis z mikrobloga

@L3stko: A skąd barć materiał do beki z muzułmanów, buddystów i reszty, skoro ich w tym kraju prawie nie ma i ich wpływ na życie polityczne i społeczne jest zerowy?

Kiedy ludzie załapią, że np. takie baitowanie muzułmanów Polsce przez Nergala nie przyniesie takiego efektu, jak robienie tego z katolikami? Ta garstka ma nakręcić efekt Streisand, żeby nowy album wypromować? Za mało ich jest. A wystarczy zrobić coś, co "obraża uczucia
@L3stko jesteś niedouczony, jeżeli uważasz że choinka i prezenty mają cokolwiek wspólnego z BN. To pogańskie zwyczaje, tak samo jak Wielkanoc, zaanektowane na potrzeby kk, żeby łatwiej było przekonwertować ludzi na kościół. Poza tym, BN, Wielkanoc, Halloween, czy polskie Dziady, święto zmarłych jak wolisz, stały się już dawno elementem popkultury i są czasem wspólnego spędzania go z bliskimi bez potrzeby odprawiania rytuałów. Także ten argument jest inwalidą.
@L3stko: nie chce mi się czytać komentarzy, bo pewnie ktoś to już napisał, ale... nie jestem katoliczką, "obchodzę" wigilię (Wielkanocy już nie, bo o dziwo jest mniejsze ciśnienie). Gdybym nie miała rodziny to nie obchodziłabym jej wcale, ale tak: moi dziadkowie są religijni, teściowie również. Mam bardzo małą rodzinę, dosłownie kilka osób. Wychowywano mnie w wierze, jak każdy mieliśmy swoje przyzwyczajenia i tradycje. Mąż tak samo. Oboje nie chodzimy na pasterkę,
Wiesz, mało już dziś osób które traktują Boże Narodzenie jako święto chrześcijańskie.

Plus, nawet jeśli przyjmiemy, że ateiści ''ukradli święta'', to sami katolicy ukradli zwyczaj ubierania choinki od pogan :>
@Liwiia z czego tylko 36,7% z zadeklarowanych katolików chodzi do kościoła XD Proszę Cie, skończ. Polska nie jest krajem katolickim i jakiekolwiek narzucanie tej religii komukolwiek w jakikolwiek sposób powinno być piętnowane.

Argument ze świętami wyjaśnił już ktoś wyżej, nie trzeba być katolikiem, żeby móc spędzić miło czas z rodziną i dać czy otrzymać od kogoś prezent.

Co do smiania się z innych religii, to żadnej poza katolicyzmem nie zauważyłem w Polsce,
Takie chojraki a w Boże Narodzenie pewnie pierwsi żeby odebrać prezenty.


@L3stko: Saturalia to święto zaadaptowane przez Chrześcijan, z ubieraniem choinki zaadaptowanym od Wizygotów. Chrześcijaństwo to kopia Judaizmu i mitologii Babilońsko-Sumeryjsko-Egipskiej okraszona filozofią Zatatusztry, przy czym adoptowano Celtyckie zwyczajne obchodzenia Święta Zmarłych (w tym zapalania zniczy i składania wieńców z kwiatów) i Wielkanoc (kropka w kropkę Żydowska Pascha, a święcenie jajek to polska tradycja wywodząca się z rytuałów pogańskich). Niemal wszystko