Wpis z mikrobloga

@krafo: Jakbyś nie zauważył, ludzie i tak żyją jak chcą i o jakiej indoktrynacji ty piszesz? Skoro.tylu ludzi chodzi jednak.wiarę deklaruję to chcąc nie chcąc będziesz o nich słyszał, nikt sie przed tobą głupio chował nie będzie.
Ja o świętach nic nie pisałam, mnie bardziej razi ślub kościelny niewierzących bo w przeciwieństwie do chrztu, komunii czy bierzmowania, biorą go osoby pełnoletnie czyli świadome
@vvertoi Czechy nie walą żadnych pokłonów a nie są katolikami
Argument chyba z dupy wyjęty.. gdyby nie Wiedeń to być może byłyby pokłony w stronę mekki. Czesi przecież byli katolikami i stopniowo stali się ateistami, co innego mogłoby być gdyby zostali muzułmanami, a za apostazję traciliby głowę.
@NoMercyIncluded:
Już nie mówiąc o takich drobnostkach, że OP najwyraźniej uważa Polaków za bardzo słabych ludzi. Jakoś Węgrzy mimo 150 lat okupacji zostali w wierze. Grecy setki lat pod osmańskim butem - dalej zachowują religię z czasów bizantyjskich. Podobnie Serbowie, Bułgarzy, Rumuni - tylko Albania i Bośnia stały się muzułmańskie - mały procent bałkańskich posiadłości Turcji.
@L3stko: Znowu te same upośledzone argumenty aby tylko dowalić ateistom xD


@zirytowana_plaszczka: skoro te same, to może jednak mają rację. Wisi mi dowalanie ateistom. Z ateistami jest jak z gejami, są sobie nimi i nie obnoszą się. Ci co pyszczą to gimboateiści i- jak w tym dowcipie - zwykłe pospolici ped...
@L3stko: Mają się nie obnosić czyli pewnie mają cichutko siedzieć w kąciku i ani pisnąć a już w ogóle nie krytykować jakichkolwiek poczynań Kościoła w Polsce, zgadłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

skoro te same to może jednak mają rację


Jeśli ktoś powtarza to samo po czym jest to po raz setny obalane to chyba jednak nie.
@L3stko: ale mówisz o przeciwnikach kk, a ja jestem antyklerykałem. Zatem kto pluje we własną tradycje? Ludzie, którzy wiedzą, że tych świąt nie obchodzę duchowo, a mimo tego zapraszają mnie na wigilię?
@Liwiia widocznie masz wierzącą rodzinę i znajomych... dużo ludzi bierze też śluby kościelne bo "fajnie wygladaja", albo "bo babci będzie miło" mimo że sami są niewierzący ¯_(ツ)_/¯
Nie popieram tego, ale taka jest rzeczywistość
@Liwiia no i właśnie jest mnóstwo takich osób i takich, którym się nie chce iść do księdza z jakimś podaniem, żeby #!$%@? z listy wierzących XD! Jestem tego żywym przykładem, ale kiedyś to zrobie ( ͡º ͜ʖ͡º)