Wpis z mikrobloga

Hymn Batalionów Chłopskich: Do Boju o Polskę Ludową.

Bataliony Chłopskie były największą konspiracyjną organizacją zbrojną polskiego ruchu ludowego.
Dzisiaj osiągnięcia BCh, GL i AL są umniejszane na rzecz zbrodniczych organizacji - AK i NSZ
#antykapitalizm #komunizm #socjalizm #prl #wojna #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #neuropa #4konserwy #muzyka #czerwonamuzyka
C.....o - Hymn Batalionów Chłopskich: Do Boju o Polskę Ludową.

Bataliony Chłopskie...
  • 35
@CzarnkowskiePiwo: w terenie BCh miały często liczebną przewagę nad kadrami AK co przykrywała akcja scaleniowa. Nie zapobiegło to jednak walce partyjnej i politycznej i próbom dominacji Stronnictwa Ludowego. Co do tej zbrodniczości to w każdej organizacji mniej lub bardziej ona miała miejsce. Gdyby nie komuniści władzę po wojnie zdobyliby ludowcy do spółki z chadecją i w konflikcie lub porozumieniu z narodowcami. Tendencja lewicowa była miażdżąca szczególnie w sferze socjalnej i gospodarczej.
@CzarnkowskiePiwo: Wolnosc slowa ma swoje granice. Gdy np. ktos wychwala zbrodnicza organizacje odwolujaca sie do totalitarnych praktyk komunizmu i bedaca narzedziem obcego mocarstwa. Stalin tez walczyl z Hitlerem. Bohater? I powsciagnij swoj jadowity jezyk bo jesli ktos mial tu jakichs przodkow to chyba ty tatusia w zwiazku patriotow polskich. A istnienie Generalnego Gubernatorstwa bylo konsekwencja ukladu twoich ukochanych czerwonych z faszystami.
Osądzona za walkę z hitlerowskim okupantem?


@CzarnkowskiePiwo: za realizację dywersji na rzecz Moskwy, rozpracowywanie polskiego podziemia, donosy do Gestapo na polskich konspiratorów itd.

Mam rozumieć, że dziadek był volksdeutschem czy innym leśnym bandytą, dla którego Generalne Gubernatorstwo było ojczyzną?


@CzarnkowskiePiwo: Mój dziadek był partyzantem AK który osłaniał zrzuty z zachodu na ziemi polskiej kierując się lojalnością wobec przedstawiciela legalnych władz londyńskich. I w przeciwieństwie do wielu bechowców nie wstępował do
Nudne musicie mieć życie, że piszecie o mnie biografię XD.


@CzarnkowskiePiwo: Typowy komuch, od początku #!$%@? się do czyjegoś życia prywatnego i przodków xD. Co wy macie z takimi ciągotami towarzyszu?

Wierny władzom, które w 1926 roku dokonały zamachu stanu a w 1939 po 16 dniach wojny #!$%@?ły do Rumunii? Wasz dziadek musiał mieć jakiś syndrom sztokholmski.


To że władze cywilne ewakuowały się z Polski to normalna kolej rzeczy, co, może
Wierny władzom, które w 1926 roku dokonały zamachu stanu


@CzarnkowskiePiwo: ??? Masz w ogóle jakieś pojęcie kto dokonał zamachu stanu, czym była wyspa węży i polowanie na sanację po klęsce wrześniowej? Czym był Polityczny Komitet Porozumiewawczy a potem Krajowa Reprezentacja Polityczna? Ta dyskusja nie ma sensu co najmniej od wycieczek osobistych pod adresem mojego dziadka o którym zresztą nic nie wiedziałeś. Witał Okulickiego na ziemi polskiej po zrzucie a Twoi bohaterowie
@dertom:

kierując się lojalnością wobec przedstawiciela legalnych władz londyńskich


Współczuje takich przodków. Jak się czujesz z tym że na te legalne władzę wypięły się nawet kapitalistyczne sojusznicze kraje zachodu a podporządkowane temu rządowi wojska jedyną walkę jaką toczyły to poza granicami Polski, a ruch oporu w Polsce jest osławiony poza granicami jedyną słynną akcją w której zburzona została cała Warszawa?

Ciężkie życie mają patrioci dzisiaj bo Ci co cokolwiek zrobili dla
Nie wiedziałem że aż tak surowo oceniasz rządy sanacyjne, według Ciebie stanęliby na czele kolaboracyjnego rządu? No bo chyba nie sądzisz że II RP by się obroniła xD


@Szczykawa: Patrzę, że nie bez powodu miałem cię na czarno. Odkryłem post bo myślałem że może ktoś coś sensownego napisał, ale już widzę że nasza rozmowa nie ma sensu skoro na starcie udajesz że nie wiesz o pakcie Ribbentrop-Mołotow i o tym kto
@RedRight: Oczywiście, wszystko zależy od perspektywy. Jeśli zbrodniarz i morderca takiej skali był dla ciebie bohaterem to twój wskaźnik moralny jest doprawdy spaczony, ale masz do tego prawo. Wszak niektórzy są socjopatami, to nie ich wina.

Ale, ale przywalanie się do mojej wiedzy historycznej już przynosi ci ujmę, bo robi z ciebie świadomego kłamczuszka. Wskaż, w którym miejscu napisałem nieprawdę, ale zamknij z łaski swojej czerwoną paszczękę ( ͡~ ͜
J.....z - @RedRight: Oczywiście, wszystko zależy od perspektywy. Jeśli zbrodniarz i m...

źródło: comment_siKbhlwgItPOJskluTkD57pQJRGc5LMh.jpg

Pobierz
@Czesiowcy: Czyli jest tylko dwóch takich? Dzięki kolego za info, już miałem wrażenie że cofnąłem się w czasie mniej więcej do 1949 r. i otaczają mnie twardogłowi staliniści. Aczkolwiek to co robią to nie jest wolność słowa bo podpada pod paragrafy karne. Jak mtm ich nie naprostuje to po prostu napiszę donosy do prokuratury na taką "działalność" w internecie. ¯\_(ツ)_/¯
@Justycjariusz: Zapraszam i czekam, nigdzie nie napisałem niczego propagującego większe totalitarne praktyki niż te rodem z II RP lub bandytów spod znaku NSZ.

Winą o wybuch wojny uważasz ZSRR bo pewnie dobrze wiesz jako antykomunista że faszyzm to ostatnia linia obrony przed komunizmem - logicznym jest umniejszanie zbrodni i winy faszystów w tym wypadku.

http://www.polskatimes.pl/artykul/945860,w-1939-roku-stalin-proponowal-francji-i-anglii-atak-na-niemcy-londyn-odtajnil-dokumenty,id,t.html

To też wina ZSRR że zachód nie chciał prewencji przeciwko Hitlerowi? Finansowanie, ciągłe ustępstwa, niechęć do
Winą o wybuch wojny uważasz ZSRR bo pewnie dobrze wiesz jako antykomunista że faszyzm to ostatnia linia obrony przed komunizmem - logicznym jest umniejszanie zbrodni i winy faszystów w tym wypadku.


Nie, na odwrót - pomijając #!$%@? o faszyźmie będącym ostatnią linią obrony przez komunizmem, zakładam więc, że NATO w Europie Zachodniej było faszystowską ostoją, a maszerujące od plaż Normandii siły Aliantów Zachodnich były tego faszyzmu forpocztą - problemem jest umniejszanie zbrodni