Wpis z mikrobloga

5,5% / 100%
#100procent challenge

Dziś znalazłem 2 spółki które chciałbym kupić. Jest to Trakcja i Polimex. Trakcję polecał wczoraj jeden Mirek w poprzednim poście, tak się składa że się z nim zgadzam ( ͜͡ʖ ͡zł). Trakcja przebiła opór, następny ma dopiero na ok. 4zł, zaryzykować można do wsparcia (poprzedniego oporu) czyli nie dużo do stracenia.

Polimex już miałem kilka dni temu, kupiłem na 3.89, potem skoczyło na 4.09, ustawiłem stoploss na 4.02, spadło na 4.01 (wypalił stoploss) a wczoraj znowu poszło w górę ( ͡° ʖ̯ ͡°) także mam nauczkę, żeby trochę więcej ryzykować. Wygląda jakby ciągle chciał iść w górę.

Kupię obie spółki, jako że chce dywersyfikować, jedna z nich może pójść w górę, mogą obie, może żadna - życie. Jak niektórzy zauważyli zapłacę przez to niemałą prowizję, ale nie przejmuję się tym na razie.

Co to jest stoploss? Jest to zlecenie które ustawiam na automatyczną sprzedaż akcji gdy cena spadnie do określonego poziomu by ucinać wielkość strat bez konieczności przesiadywania od 9 do 17 przez 5 dni w tygodniu przed wykresem.

--------------------------------------------------
Obserwuj tag #100procent challenge by zobaczyć jak z 2 000zł robię 4 000zł na #gpw #newconnect
Screen shoty pochodzą ze strony http://bankier.pl/
Poprzedni wpis https://www.wykop.pl/wpis/33880741/
Emandero - 5,5% / 100%
#100procent challenge

Dziś znalazłem 2 spółki które chciał...

źródło: comment_mZHq5OCmmsiGVF9bCa5Z2wUtNVuW7gWm.jpg

Pobierz
  • 13
Wczoraj działa się dziwna rzecz z Oponeo. Od 9 to 9.30 cena po prostu stała. Myślałem, że się giełda popsuła xD więc kupiłem jedną akcję, przez co zbiłem cenę o jakieś 0.8% i tak było pół dnia. Nie rozumiem czemu tak się działo, ciężko mi uwierzyć że nikt tym nie chciał handlować. Dywidenda była wypłacana 20 lipca więc 3 dni wcześniej ()
@Emandero: Osobiście bardzo się boje się spółek z tak niską płynnością. Łatwo to o dzienne zmiany o 5% - niestety też na minus i w sumie zazwyczaj do jakiś kolejnych dobrych wieści rynkowych związanych z tą spółką ciężko będzie o zmianę sytuacji - ja bym się z niej ewakuował( kurs 36.30)