Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka 850 Wiosna #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
Pytania out-of-character tylko w tym wątku
Karta postaci do wglądu (zaktualizuję ją dzisiaj do połnocy)
-----------------------------------------------------------------------
Kalendarium: -
Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
-----------------------------------------------------------------------

- Od razu lepiej, wszyscy się zmieścili? Doprawdy świetna robota Gregorze Maruchsonie z tymi ławami. Wyglądamy teraz jak germańscy chrześcijanie w trakcie ich modłów pod zamkniętym dachem. - rzucił ironicznie jarl

- Spokojnie mój mężu i do rzeczy - szepnęła cicho, ale dostatecznie słyszalnie Gyda

- No tak, zacznijmy może od polowania, które wyszło lepiej, niż się spodziewałem. Dzięki naszym dzielnym myśliwym udało się nam jedynie odrobinę naruszyć zapasy w spichlerzu. Farmerzy spisali się na tyle dobrze, na ile się dało.

Jarl spojrzał z zadumą na salę.

- Nie widzę wielu twarzy, które były z nami od wielu lat. Nie znam powodów ich odejścia, ale i tak nie było z nich wielkiego pożytku. Tak samo jak z kilku naszych "myśliwych", którzy bez słowa wrócili do osady poobijani i połamani, bez jednego upolowanego zwierzęcia.

- Jarlu, do rzeczy! - syknęła Gyda

- A tak tak, oczywiście. Jutro ochotnicy wypływają do Lakunvik. Szkutnicy spisali się naprawdę dobrze i będziemy w stanie... niestety... wysłać całkiem sporą siłę roboczą. Płynąć mogą tylko w pełni zdrowi. Nie będę zakazywał nikomu podróży, ponieważ dla niektórych z Was poza pracą może to być duchowe doświadczenie. Lakunvik było w czasach naszych przodków ważnym miejscem kultu. Król Szwecji spędzał bywał tam przynajmniej raz w roku. No ale króla Szwecji już nie ma, więc jeb...

- Skoro jesteśmy w temacie - wtrąciła się Gyda - Apeluję do Rzemieślników, aby bardziej przyłożyli się do pracy, odpowiadając na zapotrzebowanie osady. Po zimie odpłynęło wielu osadników. Nie możemy sobie pozwolić na...

- CZY JESTEŚCIE NAKRĘCENI NA LETNIĄ WYPRAWĘ ŁUPIEŻCZĄ TAK SAMO JAK JA? - wydarł się jarl

Sala odpowiedziała mu okrzykami i wiwatami

- Też bym popłynąl, ale potem pomyślałem sobie, że będę mógł przelecieć wszystkie niewolnice, które mi przywieziecie bez brudzenia sobie rąk, więc po się męczyć? A przy okazji brudzenia rąk - świątynia nie jest nawet w ćwierci gotowa, zróbmy to szybko i porządnie, Gyda zaraz policzy ilu ludzi potrzebujemy.

Zona jarla tylko burknęła coś pod nosem i poszła po liczydło.

-----------------------------------------------------------------------

Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
395 buszli żywności (312 osada + 83 misje)
193 skrzynie towarów
135 zestawów uzbrojenia
39 łodzi

Głód w osadzie: Nie
Ubytek / przyrost ludności: ubytek
Szkolenie techniki w osadzie: Tak

Spichlerz z żywnością - 470 buszli
Spożycie kwartalne - 338 buszli

Magazyn towarowy: - 193 skrzynie
Zużycie kwartalne - 202 skrzynie

Zbrojownia - 125 zestawów
Zużycie kwartalne - 135 zestawów

Statki - 39

Minima produkcyjne w kwartale:
Żywność - 338 buszli (bez misji)
Towary - 202 skrzynie
Uzbrojenie - 135 zestawów (bez misji)

Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli
Uzbrojenie - minimum 10 zestawów

-----------------------------------------------------------------------

Zaplusuj jedną z sześciu poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - Hjallbrekka 850 Wiosna #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza...

źródło: comment_ocOf6tXfbGorUsAjGRYiKMz0E2oLjbb9.jpg

Pobierz
  • 171
  • Odpowiedz
Svein Houlegate rolnik (Hodowca kur)
Horundzie ( @Queltas ) nie próbuj ciągle się wymigać od budowy świątyni. Dałeś mi słowo że pomożesz, zwłaszcza że sporą część roboty już zrobiliśmy. Jorgundzie ( @szaraskarpeta ) na ciebie też liczę, niepozwól żeby twoje słowa były nic nie warte. Jarlu ( @lacuna ) chciałbym aby na zakończenie budowy poświęcić pare buszli żywności aby ukoić bogów za to że sami musili się upomnieć o to co im
  • Odpowiedz
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):

@Kozlov666: Tak jak ci Sveinie obiecałem, jeśli minimum będzie zapewnione to udam się do pomocy przy świątyni. Jak na razie nie jest. A nie chcę, żeby potem ten czy ów narzekali na jakość naszych towarów.
  • Odpowiedz
Svein Houlegate rolnik (Hodowca kur)
Horundzie ciągle masz jakieś ale czy wyprodukowanie paru siodeł jest warte gniewu bogów? No i czy na pewno chcesz aby inni uznawali twoje słowa za nic nie znaczące?
  • Odpowiedz
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):

( @Kozlov666: ) Sveinie, zaczynam podejrzewać, że moje słowa faktycznie nic nie znaczą. Ciągle mówię, że zapewnienie minimum dla naszej osady jest dla mnie priorytetem. Pomóż mi, a ja pomogę tobie, znajdź mi osoby do pracy, a otrzymasz moje zaangażowanie. Łatwo ciągle wymagać, nic nie dając w zamian.
  • Odpowiedz
@karboniusz Bernharð Młot - Farmer
Zamilcz, nie wtracaj się i nie ucz starszych o Bogach. My już swoją rozmowę zakończyliśmy, a jeśli według Ciebie to była kłótnia między wikingami, to jesteś bardziej babskiem niż mężem i prawdziwych sporów nie widziałeś.
  • Odpowiedz
Slothi - administrator kartograf
( @Kozlov666 ) Oj przesadzasz z tym gniewem boskim, bo oni nie mają co robić jeno scigać że świątynia nie jest budowana na łapucapu byle szybciej. Niczego nie zrobiliśmy by ich gniew sprowadzać, wszystkie należyte ofiary i obrządki zostały dokonane w swoich terminach. Sam jarl mówił że świątynia to NIE jest nasz priorytet, a to on miał sen i wie czego bogowie oczekują. A co do ofiar, jestem
  • Odpowiedz
Svein Houlegate rolnik (Hodowca kur)
Hej wy! ( @kolorowy_jelonek, @TheDamex, @arturb1922, @Herm1t, @Franek25, @Zurro_, @Nadox, Miczubezi, @TynkarzCzwartejSciany, @kshl, @Mnichuy, @Onde, @marcus_kane, @Erepstytor, @skejwen, @laufer, @Jean-Paul_Sartre, @Bartoni, @Adix435, @dwupierogankapustu) po co was tylu do budowy światyni w Lakunvik. Rozumiem że każda świątynia jest ważna, ale nie chceci mieć własnej świątyni gdzie wasze dzieci i
  • Odpowiedz
Svein Houlegate rolnik (Hodowca kur)
Słuchaj Slothi ( @Diamond-kun ). Już to mówiłęm ale jeżeli sami bogowie się domagają świątyni to to nie oznacza niczego dobrego. Co więcej takie lekceważenie jak twoje może wywołać jeszcze gorsze skutki. Liczę że zmienisz zdanie bo biada nam i wszystkim ktorzy myślą podobnie jak ty.
  • Odpowiedz
Yngvi "Złocisty" Einarsson - Rzemieślnik/Pszczelarz
Mylisz się Sveinie, bogowie jeno raz jarlowi sen zesłali. Czyż puste budynki miałyby znaczyć dla nich więcej od prawdziwej wiary? Przez takie podejście osada nasza pustoszeje. Być może tego według Ciebie chcą Bogowie, ale dla mnie bardziej krwią ich czcić należy, niż modłami. Ja miód pitny produkowałem, swoją część daniny zapłaciłem uczciwie, ale sam osady na swych barkach nie udźwignę, zwłaszcza gdy tylu do Lakunvik chce wyruszyć.
  • Odpowiedz
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
Sveinie ( @Kozlov666: ) świątynia w Lakunvik to prastare miejsce, gdzie nasi przodkowie oddawali cześć bogom i jeśli sam Odyn przysłał swą córę by wezwać nas do jej budowy, nie powinniśmy mu odmawiać. Propozycja pozostawienia naszych imion w świątyni jest świętokradcza, a sam pomysł jej budowy, nie urażając naszego jarla ( @lacuna ), wydaje mi się być kierowany raczej chęcią zysku, a nie zwykłą pobożnością.
  • Odpowiedz
Slothi - administrator kartograf
Sveinie ( @Kozlov666 ), słuchaj ja nigdy nie wątpiłem w potrzebe jej zbudowania, wszak każda szanująca się wioska potrzebuje święte miejsce. Jednakże ja nie wierze że nasi bogowie są tak bardzo ślepi na sytuacje w jakiej się znajdujemy, i jestem pewien że też są choć troche wyrozumiali. Wioska może łatwo znaleźć się w poważnych tarapatach jeśli rzucimy wszystko by świątynie skończyć, a na cóż im wioska chociaż najwierniejszych,
  • Odpowiedz
  • 0
Rudiz - rzemieślnik

Phi, bojów zachciewa się każdemu, ale robić to nie ma komu.
*wychodzi do swojej pracowni*
  • Odpowiedz
Ulfar Akumularson - Farmer-Myśliwy

tl;dr


Na temat naszego polowania moge powiedzieć jedynie tyle, że zdobycz mogłaby być większa, jeżeli myśliwi skupiliby się bardziej na zwierzynie, a nie na samogonie. Chcę podziękować moim towarzyszom, którzy wykonali kawał dobrej roboty i dzięki którym wszyscy mogliśmy się raczyć soczystą dziczyzną.

Wycieczka do Lakunvik jest już dość liczna, sam zostanę i pomogę przy budowie naszej świątyni, nie możemy tego zaniedbać. Nie nasza rzecz mówić bogom
  • Odpowiedz
Svein Houlegate rolnik (Hodowca kur)
Yngvi ( @Usmiech_Niebios ) i Slothi ( @Diamond-kun) myślisz że my możemy się bogacić a bogom zawsze będą podobać sie ochłapy jakie teraz im dajemy? Zresztą potrzebujemy według Gydy jeszcze 4 głów do pracy a nie całej osady. Bogiowie zwłaszcza sam Odyn nie są głupi i nie dawali tego zadania naszym przodkom bo wiedzieli że oni nie byli jeszcze gotowi na takie zadanie. Co do ciebie
  • Odpowiedz
Hans -Farmer
Mialem dylemat dzisiejszej spokojnej nocy, ale Bogowie dali mi wskazówkę. Czarny kruk siadajacy na posażek Odyna mowil tylko jedno, że tej wiosny swoimi marnym umiejetnosciami mam wspomóc budowę świątyni aby zdobyć przychylność Bogów. Oby nam się to bracia udało i letnie zbiory byly obfite!
  • Odpowiedz