Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka 850 Wiosna #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
Pytania out-of-character tylko w tym wątku
Karta postaci do wglądu (zaktualizuję ją dzisiaj do połnocy)
-----------------------------------------------------------------------
Kalendarium: -
Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
-----------------------------------------------------------------------

- Od razu lepiej, wszyscy się zmieścili? Doprawdy świetna robota Gregorze Maruchsonie z tymi ławami. Wyglądamy teraz jak germańscy chrześcijanie w trakcie ich modłów pod zamkniętym dachem. - rzucił ironicznie jarl

- Spokojnie mój mężu i do rzeczy - szepnęła cicho, ale dostatecznie słyszalnie Gyda

- No tak, zacznijmy może od polowania, które wyszło lepiej, niż się spodziewałem. Dzięki naszym dzielnym myśliwym udało się nam jedynie odrobinę naruszyć zapasy w spichlerzu. Farmerzy spisali się na tyle dobrze, na ile się dało.

Jarl spojrzał z zadumą na salę.

- Nie widzę wielu twarzy, które były z nami od wielu lat. Nie znam powodów ich odejścia, ale i tak nie było z nich wielkiego pożytku. Tak samo jak z kilku naszych "myśliwych", którzy bez słowa wrócili do osady poobijani i połamani, bez jednego upolowanego zwierzęcia.

- Jarlu, do rzeczy! - syknęła Gyda

- A tak tak, oczywiście. Jutro ochotnicy wypływają do Lakunvik. Szkutnicy spisali się naprawdę dobrze i będziemy w stanie... niestety... wysłać całkiem sporą siłę roboczą. Płynąć mogą tylko w pełni zdrowi. Nie będę zakazywał nikomu podróży, ponieważ dla niektórych z Was poza pracą może to być duchowe doświadczenie. Lakunvik było w czasach naszych przodków ważnym miejscem kultu. Król Szwecji spędzał bywał tam przynajmniej raz w roku. No ale króla Szwecji już nie ma, więc jeb...

- Skoro jesteśmy w temacie - wtrąciła się Gyda - Apeluję do Rzemieślników, aby bardziej przyłożyli się do pracy, odpowiadając na zapotrzebowanie osady. Po zimie odpłynęło wielu osadników. Nie możemy sobie pozwolić na...

- CZY JESTEŚCIE NAKRĘCENI NA LETNIĄ WYPRAWĘ ŁUPIEŻCZĄ TAK SAMO JAK JA? - wydarł się jarl

Sala odpowiedziała mu okrzykami i wiwatami

- Też bym popłynąl, ale potem pomyślałem sobie, że będę mógł przelecieć wszystkie niewolnice, które mi przywieziecie bez brudzenia sobie rąk, więc po się męczyć? A przy okazji brudzenia rąk - świątynia nie jest nawet w ćwierci gotowa, zróbmy to szybko i porządnie, Gyda zaraz policzy ilu ludzi potrzebujemy.

Zona jarla tylko burknęła coś pod nosem i poszła po liczydło.

-----------------------------------------------------------------------

Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
395 buszli żywności (312 osada + 83 misje)
193 skrzynie towarów
135 zestawów uzbrojenia
39 łodzi

Głód w osadzie: Nie
Ubytek / przyrost ludności: ubytek
Szkolenie techniki w osadzie: Tak

Spichlerz z żywnością - 470 buszli
Spożycie kwartalne - 338 buszli

Magazyn towarowy: - 193 skrzynie
Zużycie kwartalne - 202 skrzynie

Zbrojownia - 125 zestawów
Zużycie kwartalne - 135 zestawów

Statki - 39

Minima produkcyjne w kwartale:
Żywność - 338 buszli (bez misji)
Towary - 202 skrzynie
Uzbrojenie - 135 zestawów (bez misji)

Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli
Uzbrojenie - minimum 10 zestawów

-----------------------------------------------------------------------

Zaplusuj jedną z sześciu poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - Hjallbrekka 850 Wiosna #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza...

źródło: comment_ocOf6tXfbGorUsAjGRYiKMz0E2oLjbb9.jpg

Pobierz
  • 171
  • Odpowiedz
Hans - Farmer @lacuna:
Gydo zono jarla wybacz że zawracam ci głowę lecz jedna myśl nie daje mi spokoju, co bedzie z bezpieczeństwem naszej osady gdy wszyscy zaczną wyplywac na te rozne wyprawy? Czy nie musimy sie nikogo obawiac?
  • Odpowiedz
Yngvi "Złocisty" Einarsson - Rzemieślnik/Pszczelarz
Wcześniej w imieniu bóstw młodzik przemawiał, teraz bezdzietny. Znać wiele po bóstwach że takich swoich reprezentantów wybrali. Obaj chwały głodni, ale nie poprzez bój. Ja mam córki dwie, swej śmierci się nie boje, ale moją krew chronić będę, choćby i tysiąc z was chciało na trupach świątynie budować. Stąd pracować muszę, o osadę dbać, a nie wizjami mamić. A do bogatości daleko osadzie naszej, stąd opuszczają ją
  • Odpowiedz
Sverrir Szary - kowal:
Zima nie była taka zła w tym roku, ale naruszyła nasze zapasy, a dobrego topora nigdy za mało, prawda? Pójdę robić kolejne, może w końcu ktoś z nich zrobić dobry użytek!
  • Odpowiedz
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
Sveinie ( @Kozlov666: ) oczywiście, zysk będący efektem ubocznym pobożności, w tym posiadaniem świątyni nie jest czymś złym, ale plany budowy świątyni pojawiły się dopiero po śnie i informacji o odbudowywaniu sanktuarium u naszych współbraci z Lakunvik, więc nie wiem czy bogowie aż tak przychylnym okiem na nią spojrzą, bez spełnienia pierwszego wymogu. Nie zapominajmy, że Odyn dzięki źródle Mimira, wie wszystko, a dzięki Hajmdalowi również
  • Odpowiedz
Aron-Farmer
Jarl zamiast popłynąć na wyprawę razem z resztą wojowników czeka tylko na przywiezienie niewolnic i łupów? Niebywałe. Nie zdziwię się, jeśli połowa ludzi nie wróci z wyprawy.
  • Odpowiedz
Logi Buldog - Farmer

Jarlu ( @lacuna ), mimo iż jest ze mnie tylko prosty rolnik to uważam, że naszym priorytetem jest budowa świątyni w Lakunvik. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że wolą boską jest by ona powstała, a zawiedzenie Odyna i jego towarzystwa tylko pogorszy naszą sytuację. Co nam da to, że wyprodukujemy mnóstwo towarów, przygotujemy mnóstwo jedzenia i zbudujemy statki którymi będziemy zdolni przepłynąć wszystkie morza
  • Odpowiedz
Ornulf Torradsson - kowal
Trzeba przygotować oręż na letnią wyprawę przeciw Słowianom. Zostanę w wiosce i będę kuł topory, aby żaden z was nie przyniósł nam wstydu podczas walk, nasi przeciwnicy nie mogą się z nas śmiać, że walczymy jak dzikusy gołymi rękoma.
  • Odpowiedz
Svein Houlegate rolnik (Hodowca kur)
Yngvi ( @Usmiech_Niebios ) Jak śmiesz tak znieważać bogów. Może nie jestem idealny i Freja nie wynagrodziłą mnie jeszcze potomstwem, może też za ochoczo wyrażam swą opinie w imieniu bogów ale staram się jak mogę, bo wiem że bogowie muszą byc na 1 miejscu. Ty za to troszczysz sie ino o własne dupsko, za nic masz bogów
i dodatkowo wycierasz sobie gębe swoimi córkami że niby wszytko
  • Odpowiedz
Ulfar Akumularson - Farmer-Myśliwy
Ah, jeszcze jedno, jarlu @lacuna . Biorąc pod uwagę wyczyny naszych walecznych myśliwych sugerowałbym wysłanie kilku zwiadowców-szpiegów w kierunku północno-wschodnim. Tak tylko dla ostrożności.
  • Odpowiedz
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
Może nie porzucić, ponieważ szkoda już włożonej pracy, ale też nie pokładajmy tak dużej nadziei w świątyni zbudowanej na podstawie snu, sugerującego coś innego. Owszem potrzebujemy miejsca, gdzie oddamy cześć najwyższemu ojcu, bo rzeczywiście bogów ostatnimi czasy zaniedbaliśmy skupiając się na tym co materialne, a nie fakcie, że to właśnie dzięki łasce Asgardu często dajemy radę przetrwać kolejne srogie zimy. Lecz w tym momencie, to właśnie ta
  • Odpowiedz
Erak Okaleczony - Kowal
Widocznie tym razem więcej osób wzięło się do roboty! W związku z tym bardzo chętnie dokończę budowę świątyni. Błogosławieństwo Odyna bardzo nam się przyda podczas przyszłej wyprawy łupieżciej.
  • Odpowiedz
Svein Houlegate rolnik (Hodowca kur)
Benedikcie ( @Jean-Paul_Sartre ) to że jest 39 miejsc nie oznacza ze wszsytkie trzeba zajać. Steinarze ( @Onde ) proponuje abyś był 14 osobą która dołaczy do budowy świątyni w ten sposob przekonasz się że będzie warto. Zaufaj mi.
  • Odpowiedz
Kristvin Srebro - Farmer
Aż 21 naszych chce wyruszyć do Lakunvik? Ludzie! Potrzebujemy więcej pomocy rzemieślników! Możemy nie być w stanie wyrobić minimum naszych potrzeb! @Jean-Paul_Sartre: Benedikcie twoja pomoc przyda nam się bardziej tutaj, niż tam! Bogowie z pewnością docenią starania o osadę - im silniejsi będziemy, tym lepszą świątynię postawimy również i tutaj!
  • Odpowiedz
Skyard Hatard - Rzemieślnik: narzędzia rolnicze i metalurgiczne

Posłuchaj mnie Sveinie! ( @Kozlov666 )
Po postu patrzę w szerzej perspektywie niż najbliże 3 miesiące.
Tak jak każdy, chcę choć na chwilę się stąd wyrwać. Na polowanie nie poszedłem, bo widziałem że będą ogromne niedobory produkcyjne i robiłem co mogłem, żeby temu zaradzić. To oczywiste, że w przyszłym kwartale będzie identyczna, jeżeli nie gorsza sytuacja - NIKT nie będzie chciał zostać w osadzie
  • Odpowiedz
Ørn Fregasson - farmer

@Kozlov666: Jako farmer widzę, że nasze zadanie jest wykonywane wzorowo dzięki czemu mamy nadmiary w produkcji, które posłużą nam w przyszłości. Dodatkowo przez całą zimę ciężko łapałem i wędziłem ryby, dlatego też z czystym sumieniem wybieram się w celu naprawy świątyni. Dodatkowo zamierzam złożyć w tamtym miejscu bóstwom ofiarę za pomyślne lato i powodzenie dla całej osady. Nie będę ukrywał, że z wielką chęcią w końcu wyrwę
  • Odpowiedz
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
Przykro mi Sveinie ( @Kozlov666: ), moja decyzja jest nieodwracalna, płynę na północ. Nie wiemy nawet jak wyglądał ten posłaniec. A nuż był to sam Odyn w ludzkim ciele, który w taki sposób przedstawił swoją wolę? Może jak ruszymy odbudować Lakunvik, jego łaska na nas spłynie i podzieli się mocą Gungnira, swej niezwyciężonej włóczni, lub też pierścienia Draupnira, które przyniosą nam zwycięstwa w nadchodzących bitwach i
  • Odpowiedz
Yngvi "Złocisty" Einarsson - Rzemieślnik/Pszczelarz
Ha, Sveinie! Może jakbyś łożnicę swojej żonce wygrzewał zamiast udawać kapłana - z marnym skutkiem dodam, skoro sam przed chwilą wycofałeś się z pomysłu własnego, winiąc Lokiego - dorobiłbyś się i dzieci! Starania Twoje jak fale na piasku - wciąż się zjawiają, ale i pożytku z nich nie ma żadnego. Żebym ja nie rzemieślniczył, to i Ty byś o Bogach nie myślał, bo dupsko Twoje i na
  • Odpowiedz
Ulfr Ostrozębny - Kowal

Jeśli uważasz, że jak to ich zwiesz "polowacze" na Twoim miodzie się spaśli to proponuję to wyjaśnić tuż za rogiem. Całe szczęście nie należę do krzykaczy więc bardzo zważaj na każde kolejne słowo. Dodatkowo w czasach pożogi nie licz na broń mojej produkcji jak dalej tak buńczuczną postawę będziesz reprezentował. Nie będzie mi jakiś pastuch wypominał wyprawy na której ryzykowaliśmy życie.

Ahh, zapomniałbym udław się tym miodem!

@
  • Odpowiedz