Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy pracuje ktoś z was jako ETL developer / Informatica Powercenter Developer lub ogólnie w środowisku związanym z szeroko pojętymi hurtowniami danych - Szczególnie tam gdzie używa się narzędzia Informatica Powercenter?

Na polskich forach stosunkowo mało jest informacji na ten temat i mam wrażenie, że to dużo mniej popularna działka niż zostanie programistą java czy innego popularnego języka, a stawki są na prawdę wysokie - szczególnie tam gdzie wymagana jest znajomość Informatica Powercenter.

Rozważam pokierowanie swojej ścieżki kariery właśnie w tę stronę. Obecnie pracuje przy wdrożeniach systemów CRM jako konsultant (produkty SAPowe). Dobrze ogarniam SQL oraz relacyjne bazy danych oraz trochę teorie jeśli chodzi o hurtownie danych (środowisko Oraclowe), ale wydaje mi się, że to może być za mało.
Raczej nie spotykam ofert na juniorów, a jeśli już jakieś są to wymagają przynajmniej pół roku doświadczenia z procesami ETL. Zresztą samych ofert dla ETLowców poza Warszawą raczej nie spotykam

Co myślicie o takiej ścieżce kariery? Czy w dobie Big Data i przenoszenia danych w chmure jest to przyszłościowy kierunek? Czego warto pouczyć się w domu jeśli chciałbym rozwijać się w tym kierunku (oprócz SQL i teorii co do baz danych i procesów ETL - widziałem kilka kursów również na udemy) i czy bez doświadczenia typowo komercyjnego z procesami ETL jest szansa na dostanie się gdziekolwiek jako junior.
Szukałem jakieś wersji Informatica Powercenter i jest do korzystania przez 30 dni - ale nie wiem czy taka nauka w domu będzie cokolwiek warta

#programowanie #bazydanych #sql #oracle #businessintelligence i nie wiem czy pasuje ale #bigdata
  • 14
@iniekcja: A jak wyglądała Twoja ścieżka kariery, żeby zostać ETL dev?

Z tego co przeglądałem na linkedin to sporo ludzi po prostu złapało jakieś doświadczenie w korpo czy banku przy hurtowni danych i potem przeskoczyli na takie samodzielne stanowisko.
Czy robota przy ETL / Informatica Powercenter to głównie praca jako kontraktor? Czy jakieś duże firmy zatrudniają również na etat np. banki itp. (z tego co widziałem to tylko jedno tego typu
@mam_Cie_na_strzala: administrator baz danych/czy sql developer - znajdzie szybciej i lepiej płatna prace. Natomiast ja dostałem taka oferte ponieważ sie tym bawiłem, gdy pracowałam z Ibm Datastage. Oferte odrzucilem, a przygoda się z etl zakonczyla gdy zmieniłem prace. Stwierdziłem ze mnie to nie interesuje aż tak, w moim odczuciu nie jest to super przyszłoścciowe - bo mało stanowisk, no i obawiałem się wyjazdu do innego kraju.
Teraz pisze w pythonie trochę