Wpis z mikrobloga

Będę z wami całkowicie szczery żeby ułatwić sprawę.
Chciałbym kupić sobie konto do jednej strony hostingowej, tylko tego typu strony zawsze każą sobie dużo płacić (szczególnie paypalem, bo tam nie mogą cię naciągnąć na subskrypcje powtarzalną).

Niektórzy ludzie wpadli na pomysł żeby po prostu pobierać ludziom pliki za drobną opłatą żeby zwrócić koszty konta (niektórzy chcą 1-2 pliki i nie opłaca im się kupować pełnej premki), a nawet da się wyjść na duży plus (aczkolwiek tyle mi nie potrzeba).

No i tutaj mam dwa problemy. Da się to wysyłać paypalem, wystarczy zaznaczyć że to transakcja prywatna a nie oficjalna. Tyle że paypal pokazuje moje imię i nazwisko. Da się jakoś nastawić żeby pokazywał nick? Czy może lepiej zrobić fejkowe konto i wysyłać na oryginalne, ale czy da się tak bez aktywowania drugiego konta kartą kredytową?

Po drugie co na to polskie prawo? Tzn. koszt jednego miesiąca to chyba 60-80 złotych i tyle chciałbym zarobić, jest to niby poniżej kwoty wolnej od podatku ale nie chcę żeby przyszli po mnie smutni panowie w czarnych garniturach (bo nie wpisane do PIT'u czy inne rzeczy). Powtarzam nie chcę otwierać żadnego biznesu, chcę tylko zwrócić koszty konta.

#paypal #hosting #prawo
  • 5
@MichaelT128: To przypał. W takim razie możliwe że ktoś wyskakiwał z takim "biznesem" ale potem cały plan padał po kilku transakcjach. Chyba jedyne co zostało to zakup konta na spółę.

Wydaje mi się że niekoniecznie można to zaliczyć jako systematyczny przychód, ale skoro paypal mnie zablokuje to i tak z niczym nie ruszę.
@MichaelT128: Szczerze tych stronek nie znam, ale to są bardzo "podstawowe" hosty. Używam fakirdebrid i pobierz.biz (ci pierwsi mają wszystko oprócz hostów z dobrymi zabezpieczeniami, ci drudzy mają tani transfer przez sms).
Jak znajdziesz hotlink.cc to wtedy porozmawiamy. Jeszcze widnieje na liście fakirdebrida ale kontaktowałem się z adminem i mówi że cloudflare blokuje wszelki dostęp i nic nie mogą z tym zrobić (przez około miesiąc to wspierali).

Aczkolwiek mam inny pomysł.