Wpis z mikrobloga

Mirki... eh, jak to jest, kupiłem 2 tygodnie temu rower Rometa na którym przejechano może 150km, patrzymy wczoraj a tam takie coś... poprzecierana od linek rama. Myślałem że może gdzieś zostało to porysowane ale widzę z drugiej strony też przetarte. Człowiek specjalnie wziął Polską firmę bo "wspieram Polską gospodarkę" (zanim ktoś powie Chińskie, połowa producentów tłucze ramy w chinach) ale jak zwykle, to się nie opłaca. Najpierw przeboje ze sklepem a teraz to. Wiem że są ochronki na takie miejsca (mam w tribanie) ale kurde... mój kross 7 letni mimo braku osłonek i katowania po 7 latach jest w miejscach styku z osłonkami tylko zmatowiony a tutaj jest przetarte do gołej ramy...!!! po dwóch tygodniach, w tym tempie to do wiosny przetrze mi ramę :( chyba trzeba sprzedać ten rower i kupić coś normalnego. Też macie w swoich Rometach takie problemy?

@ROMET czym Wy malujecie te rowery? farbkami plakatowymi?

#romet #rower #dobrebopolskie
matejkoo - Mirki... eh, jak to jest, kupiłem 2 tygodnie temu rower Rometa na którym p...

źródło: comment_y9LPDfxzdqlAtXSd7LTvZcTHR0LDkBWJ.jpg

Pobierz
  • 26
@Norskee Kross - 7 lat brak. Triban rok - brak, często te osłonki przesuwają się i nie chce mi się ich poprawiać, nic nie ma, więc myślę że nie wszędzie jest tak miękki lakier. Miałem parę rowerów i to pierwszy raz, stąd moje zdziwienie. Jeśli faktycznie tak jest to mi przykro.
@Myszoskocznia aż mam ochotę napisać - kiedyś to kurła było. Pierwszy rower ze sklepu (Romet na komunię) 20 parę lat temu i do dziś pamiętam ile się namęczyłem aby ściągnąć lakier pod malowanie bo chciałem go dla sportu pomalować... kiedyś to kurła było.
@matejkoo: Standard, naklejki w miejscach styku pancerzy z ramą nakleja się na dzień dobry. A, że w starszych rowerach lakier wydaje się wytrzymalszy, podobna sytuacja jest w przypadku aut. Teraz wystarczy źle spojrzeć na nowe auto i już porysowane, bezbarwnego jak na lekarstwo, to samo pewnie w przypadku rowerów ¯\_(ツ)_/¯
@Bramborr w dodatku to czarny mat, wydaje mi się że tam nie ma klaru nawet matowego, z resztą te rowery chyba są malowane na morko a nie proszkowo, no nic, różowemu szkoda a ja folię zamawiam, ehh, dzięki wam za słowa otuchy że to nie jednostkowa sytuacja.
@matejkoo Kross za 2,5 tys poprzecierana główka amorka. Po roku.
Triban ma pełno gumek i nie ma problemu. Tak już jest i niestety samemu trzeba zabezpieczyć. Aczkolwiek ja nie mam zamiaru go foliować. To nie telefon.
@NDSS: zwykła taśma izolacyjna gówno daje - u mnie było to samo. Nawet bez oklejania nie powinno wytrzeć się do gołej ramy.

@matejkoo: myślałem, że to mój Planet X ma taki gówniany lakier, ale widzę, że jeszcze nie jest tak źle. Miałem kiedyś starego Gianta (pewnie miał z 20 lat) to w lakier można było tłuc młotkiem i pewnie by nie odpadł xD Jak będę zmieniał linki to sobie lepiej