Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy jak to się stało że Biedronka jest największą siecią sklepów w Polsce i nie zbankrutowała mając konkurencje?

Na przykład porównajmy Biedronkę w mojej okolicy i Lidla. Biedronka - smród, ścisk, ukrop, brud, gigantyczny burdel. Na półkach #!$%@? tyle towaru że nie wiadomo co jest czym. Z okolic lodówek śmierdzi zwłokami. Do tego dwie kasy do których kolejki zaczynają się w połowie alejki. Dwie kasy bo #!$%@? resztę i wstawili jakieś automatyczne które albo nie działają albo ludzie kasują przy nich 3x dłużej niż normalnie. O tym że jakby to zaczęło się palić to zginąłbym marnie też trudno nie wspomnieć ;]

W Lidlu natomiast nie śmierdzi, nie ma ścisku (no chyba że w sobotę przed pisowską niedzielą), klima #!$%@? aż miło, burdelu zwykle nie ma chyba że wrzucą jakieś ciuchy to grażyny w 30 min #!$%@?ą. Szerokie alejki, wiadomo mniej więcej gdzie co jest a przy kasach jak kolejka robi są za duża to zaraz otwierają następną.

Tak więc WFT? Ceny? Nie zauważyłem by były w biedrze jakoś niższe. Nie ma tam właściwie nic ciekawego poza paroma dobrymi produktami dla których się zmuszam czasem by tam pójść ;)

#biedronka #lidl #ewakuacjaboners #gorzkiezale
L.....e - Ktoś mi wytłumaczy jak to się stało że Biedronka jest największą siecią skl...

źródło: comment_Jvr6mBjlmMkTPXCx52oQwQ99HW5hs7E6.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@fishery: to fakt, te o smaku grillowanych warzyw są tak zajebiste że m.in dla nich się zmuszam by tam pójść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta lidlowe też są niezłe tyle tylko że mają dwa smaki.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Z tymi "remontami" to ich #!$%@?ło. Teraz taki ścisk, że alejki są jednokierunkowe, bez jaj.

A co do Lidl vs Biedra, to po prostu niektóre produkty kupuje w Lidlu, a drugie w biedrze, np. lubię piwo i czekolady z lidla, ale chipsy, popcorn wolę biedronkowy :)
  • Odpowiedz
  • 27
@LibertyPrime biedronek jest po prostu dużo więcej. W moim mieście, powyżej 120tys. mieszkańców są 2 lidle i chyba z 17 biedronek. Ostatnio odwiedziliśmy rodzinę w Paczkowie w opolskim, to oni znają Lidla tylko z reklam tv.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Po prostu Biedronka zasłynęła z tego, że jest najtańsza, a że mają po prostu niższą gramaturę te rzeczy to nikogo nie obchodzi - ważne, że jest pozornie taniej. Nawet jeśli to nie jest prawda, to najważniejsze jest to że ludzie takie mają skojarzenia.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: wprowadzili kartę moja biedronka i jeszcze dają dodatkowe rabaty od zakupów, może to. Dodatkowo jak ktoś już napisał Biedronkę wciskają niemal gdzie się da. Lidle są tylko wolnostojące, praktycznie.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Biedronka zbudowała swoją potęgę na domniemaniu najtańszej sieci na rynku. Trzy punkty kulminacyjne w jej historii spowodowały, że są obecnie głównym graczem na rynku FMCG retail.

1. Łamanie praw pracowników. Ogólnopolska nagonka na markę spowodowała zbudowanie świadomości klientów o marce Biedronka. Utożsamianie jej ze złem wcielonym trwało maksymalnie miesiąc, gdyż momentalnie zaczęto budować w mediach wizerunek marki przyjaznej pracownikom, matką pracującym etc. Były wywiady z członkami zarządu, obietnice, zdjęcia uśmiechniętych
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Biedronce udało się stworzyć wrażenie, że jest najtańsza. A Polacy ciągle silnie wybierają niską cenę, jako najważniejszy czynnik przy robieniu zakupów
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: więcej i lepsze promocje za tej samej jakości produkty jak dla mnie, ale i tak zazwyczaj wybieram różne produkty z różnych sklepów, przecież to wszystko sie dopełnia do siebie, ale jak widać niektórzy ludzie muszą albo to albo to

poza tym aspektem to chyba duża promocja polskich produktów się przyczyniła do tego oraz to, że zaczęły się pojawiać tanie produkty premium. nie najtańsze, bo najtańsze to nadal jakieś ściekowe gównofirmy,
  • Odpowiedz