Wpis z mikrobloga

@CzaryMarek:

Po pierwsze większość kradzieży / włamań ma miejsce podczas nieobecności właścicieli, więc może liczyli że nikogo nie ma / nie zauważy.


Więc poszli o 14:30 w okresie urlopowym

Po drugie wsparcie tu nie ma żadnego znaczenia, bo zanim by przybyło wsparcie to już by było po ptokach.

Skok przez płot i jest pomoc na miejscu

Co do trzeciego punktu, to serio uważasz, że ktoś, kto kradnie wiertarki wpadnie na pomysł
@kanapka_z_przeciagiem: No racja, jeszcze dochodzi problem z podjęciem pracy, przez upublicznienie wizerunku. Myślę że znajdzie się prawnik który im to podpowie :)
Ja trolluje? 2 gości chciało ukraść wiertarkę za kilkadziesiąt złotych, a gościu który ich przyłapał upokorzył ich, uchwycił na zdjęciu za głowy niczym trofeum (brakowało żeby jeszcze na nich nasikał), 100 tys osób to udostępniło na FB, jak dla mnie to ten co ich złapał jest gorszy niż ci
ten co ich złapał jest gorszy niż ci 2 drobni złodziejaszkowie


@CzaryMarek: Czy Ty normalny jesteś? Jak pójdę Ci #!$%@?ć dom to pozwolisz mi zabrać co chcę, żeby być lepszym ode mnie czy będziesz bronić swojej własności?
Może idź im jeszcze żonę pożyczyć, bo może im się ruchać chce!
@CzaryMarek dobra nie #!$%@? panie wolnomyśliciel. Sami się upokorzyli próbując kraść. Teraz ponosza konsekwencje. To jest jedno. Druga rzecz to funkcja prewencyjna. Teraz każdy obywatel tego miasteczka ma wiedzę co do tego kogo należy się wystrzegać.
@md23: Żyjemy w państwie prawa i od wymierzania kar, są sądy a nie jakiś łapserdak na działce po technikum.
Druga sprawa, gradacja kar to podstawa każdego systemu prawnego, tak jak pisałem wyżej, gdyby kary za kradzieże były wyższe, to przestępcy byliby bardziej brutalni, a tak dla mandatu nie opłaca im się uciekać / atakować / whatever, więc niech się nasz "superman" cieszy.
Prewencyjnie to należy się kara dla tego dziada, żeby
@CzaryMarek

"Zyjemy w państwie prawa i od wymierzania kar"

Rzeczywiście nie jest to na szczęście trzeci świat, gdzie rządzi bezprawie, jednak nadal jest to jedynie państwo teoretyczne.

"Tak jak pisałem wyżej, gdyby kary za kradzieże były wyższe, to przestępcy byliby bardziej brutalni"

Nie widzę żadnego związku. Nie wysokość kary a jej nieuchronnosc może odstraszyć od popełnienia przestepstwa.

Akurat kara chłosty i publicznego poniżenia byłaby znacznie lepsza a na pewno skuteczniejsza.
@md23: Przestań z tymi politycznymi sloganami i zapoznaj się czego dotyczył wycinek z rozmowy Sienkiewicza o "państwie teoretycznym".
Przecież o to chodzi, on mógł wezwać policje i dostaliby karę, ale nie on jest szeryfem na dzielni i będzie sam decydował jaka kara jest adekwatna.
@md23: Zależy czy to pierwsza taka sytuacja, a co by mieli dostać za kradzież sprzętu na kilkadziesiąt złotych? Dożywocie? Tak jak mówię, od wymierzania kar są sądy a nie janusze na działkach.