Wpis z mikrobloga

@pogop: No akurat postęp w komputerach zdecydowanie zwolnił na przestrzeni ostatnich kilku lat. Prędkości rosną powoli, pojemności się zatrzymały. To już nie jest 1995-2005.
  • Odpowiedz
@pogop: samochody elektryczne z bateriami to ślepa uliczka. Można to sprzedac, ale przejście na ogniwa jest raczej nieuniknione. Chyba że zdecyduje polityka. Samochody na ogniwa są pozbawione głównych wad elektryków na baterie. I to tutaj jest jeszcze sporo do zrobienia, przy tym nie trzeba wielkich rewolucji i odkryc jak w przypadku baterii. Już teraz większość producentów ma gotowe auta i nadal je rozwija. Clarity, mirai czy Tucson już do kupienia.
  • Odpowiedz
Postęp w kwestiach elektryczno-elektronicznych następuje tak szybko, że mam nadzieję, że chociażby w temacie samochodów elektrycznych będzie podobnie do tego, co znamy z historii rozwoju komputerów. Oby.


@pogop: racja, z tym że zdecydowana większość nowinek komercyjnych jest zbedna i można zostać przy starym sprzęcie tzn komputer telefon
  • Odpowiedz
@runnerrunner: czyli to ma być coś innego niż ten ze Stanów?:

Dane techniczne Fiata 500e są następujące: moc auta to 113 KM, moment obrotowy – 199 Nm. Bateria Fiata 500e ma pojemność 24 kWh, jest chłodzona i ogrzewana cieczą oraz pozwala na przejechanie 135 kilometrów na jednym ładowaniu. Cena Fiata 500e na rynku pierwotnym w Stanach Zjednoczonych wynosi 32 995 dolarów, co stanowi równowartość 115 tysięcy złotych.
  • Odpowiedz
@Fr33man45: Niestety, możliwe, że dalszy rozwój procesorów w obecnej technologii krzemowej zostanie zahamowany przez to, że nie będzie możliwa dalsza minimalizacja przez ograniczenia fizyczne (efekty kwantowe)
  • Odpowiedz