Wpis z mikrobloga

Wczoraj zasugerowano mi, żebym założyła tag o moich doświadczeniach z innymi nauczycielami (jestem nauczycielką), zatem zakładam i kontynuuję swoje żale na temat tej grupy zawodowej. Podrzucam Wam dzisiejszą anegdotkę nauczycielki Beaty. (,)

Najgorsze, że dostał szóstkę!

#gownowpis #szkola #nauczyciele #pracbaza #bekazpodludzi #bekaznauczycieli
Pobierz giovan-a - Wczoraj zasugerowano mi, żebym założyła tag o moich doświadczeniach z inny...
źródło: comment_1W7o0PoGXiJafKOZfSEAZaoXEaB8XEd5.jpg
  • 85
@giovan-a: wiem, jestem nauczycielem xD Ale pracuję w szkolnictwie artystycznym więc trochę inaczej wygląda mój tydzień pracy i rozkład obowiązków, np. bez problemu pracuję na półtora etatu i nie jestem przytłoczona obowiązkami dlatego jeszcze pracuję w tym zawodzie. Ogólnie grupy nauczycielskie na fejsie to kopalnia raka. W zeszłym roku uległam prośbie znajomej dyrektorki i wzięłam kilka godzin w podstawówce. Czego ja się nasłuchałam w pokoju nauczycielskim to głowa mała. Utwierdziłam się
@giovan-a: więzienie to na pewno ciekawe doświadczenie zawodowe, ale też obarczone sporym ryzykiem. No ja poza szkołą prowadzę jeszcze zajęcia umuzykalniające w przedszkolach - daje mi to niesamowitą frajdę :)
@Wredna_pomarancza: ja wręcz zachęcam dzieciaki do kombinowania, szukania, korzystania z tego co już mają. Niestety większość dzieci mając odpowiedź na tablicy nie zauważa jej :P Zrobiłam raz eksperyment na teście - w jednym pytaniu była odpowiedź na nie. 80% uczniów jej nie zauważyło....
@giovan-a: haha i podejrzewam, że w wielu wypadkach słuszny jest twój strach :D Jak jestem z grupą 30 minut raz w tygodniu to daje mi to frajdę, ale ogólnie wszystkim "przedszkolankom" należy się złoty medal cierpliwości. I najśmieszniejsze są teksty, że super przyjść do pracy, pobawić się z dziećmi i jeszcze dostać za to pieniądze...
@giovan-a: Znajoma mieszka w Irlandii, tam urodziła dwoje dzieci. Kiedyś mówiła mi że chciałaby w sumie wrócić do Polski, ale ze względu na sposób nauczania w polskich szkołach nie wróci. Tam w Irlandii co najważniejsze nie istnieje coś takiego jak praca domowa, ani nauczenie się czegoś w domu do szkoły. Nauczanie szkolne odbywa się tylko w szkole, oczywiście rodzice mogą uczyć w domu czy dać jakieś dodatkowe zadania,ale to tylko z