Wpis z mikrobloga

Podoba mi się Miui10. Myślę, że to ciekawa ewolucja, oto moje spostrzeżenia.
1. Usunięcie zębatki z paska powiadomień jako skrótu do ustawień jest błędem. Najczęściej tego sposobu używałem, aby dostać się do ustawień.
2. Przydałoby się więcej odświeżonych aplikacji. Można by wtedy mówić o większym kroku na przód.
3. Podobają mi się nowe ikonki na samym pasku powiadomień (np baterii, zasięgu itp). Uważam, że są bardziej czytelne.
4. Nie rozumiem dlaczego po ściągnięciu paska powiadomień w dół, istnieje tak duży odstęp pomiędzy krawędzią górną ekranu, a zegarem. Wydaje mi się, że mogło by to być wyżej.
5. Przydał by się nowy wygląd aplikacji ustawień. Nie mam obecnej wiele do zarzucenia, ale jakiś refresh byłby mile widziany.
6. Ostatnio otwierane pokazują teraz więcej aplikacji na jednym ekranie, ale niezbyt intuicyjne jest usuwanie ich pojedyńczo.
7. Kółko czyszczenia pamięci w ostatnio otwieranych, mogło by być bardziej kontrastowe. Przy dużej ilości jasnych apek w tle, jest słabo dostrzegalne.

To na razie tyle. Mam nadzieję, że ta wersja nakładki będzie rozwijana w dobrym kierunku, oraz jej kolejne wersje będą pozbawione większych błędów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#xiaomi #xiaomilepsze #miui
  • 20
@RegulaminowyUzytkownik mi bardzo przeszkadza, że w mi6, które nie od parady ma 6GB RAM, każdej nocy ubija mi absolutnie wszystkie apki w pamięci. Nawet dialer i aplikacja SMS co rano ładują się ponownie. Dla mnie krok wstecz.
Na MIUI 9 nie było takich kwiatków. Wyłączyłem optymalizacje MIUI w opcjach deweloperskich - może coś pomoże
@RegulaminowyUzytkownik: i mogliby dopracować ikonki powiadomień w pasku zadań, mają zajebiste monochromatyczne do wielu apek (bo chyba nie generują sie w locie?), ale np ichnia aplikacja pobierania ma jakieś niebieskie ptakopodobne origami do ch*ja nie podobne,
zgadzam się co do 4 i 5, podobnie w ostatnio otwieranych, zaczynają się od 1/3 ekranu, ogólnie nie narzekam, zdaje się lepiej zarządza pamięcią bo mam średnio 700-900MB dostępne zamiast 500-700 w moim 2GB rn3p,