Wpis z mikrobloga

@monarchista: No chyba silniki to dość ważny element rakiety ? CCP miało bodaj z założenia przenieść starty rakiet do USA i uwolnić od tego że zaopatrzenie trzeba wozić "z Rosji". Silniki rosyjskie są dalej uzależnieniem od widzimisię władz Rosyjskich, jako sprzęt strategiczny na ich eksport wymagane jest zezwolenie.
  • Odpowiedz
@LosB: no ważny ale nie jedyny. ULA wraz z Blue Origin pracuje nad BE-4. Nie wiem jak im to idzie ale troche już to trwa i plany mają porządne. Pytanie jak z testem bo nie wydaje mi sie, zeby NASA puscila ludzi na kapsułe w rakiecie z nowym silnikiem. Moze potrzebne beda testy a jak wiemy kazdy lot Atlasa czy Delty to duze koszty. Nie potrzebnie sie czepiasz, za cały projekt
  • Odpowiedz
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

ULA - United Launch Alliance – Firma konkurująca ze SpaceX.
BE-4 - Blue Engine 4 methalox rocket engine, developed by Blue Origin (2018), 2400kN

Jestem botem

  • Odpowiedz
@monarchista: Wiesz bardziej mi chodziło po prostu o to że cały CCP jest nakierowany "patriotycznie" co zresztą widzieliśmy dziś na transmisji wyboru kosmonautów. Wiec posiadanie jednego z komponentów najważniejszych wciąż w rekach innych niż amerykańskie trochę zaburza mi to co NASA próbuje przekazać.
  • Odpowiedz