Wpis z mikrobloga

"A bo prawa człowieka są lewackie"
Nie spodziewałem się, że tak obrodzi. Pisownia oryginalna.

idea że człowiekowi należą się jakiekolwiek prawa z samej racji bycia człowiekiem jest po prostu oderwana od rzeczywistości #

Świecka wersja, a raczej szydera z dekalogu. Najlepiej niech #!$%@?ą z tym na drzewo, bo ani to mądre, ani śmieszne. M.in. pośrednio przez te banialuki nie mogę też odzyskać długu od pewnego #!$%@?. #

Swego czasu Iberyjscy socjaliści chcieli nadąć małpom prawa człowieka. Innym razem z kolei lewica nordycka chciała wpisania prawo dostępu do internetu jako jedno z praw człowieka. Nasza lewica powinna stać się awangardą europejskiej lewicy i pokosić się o fuzje tych dwóch postępowych pomysłów. #

Jestem utylitarystą, więc dla mnie nie istnieją ani prawa człowieka, ani prawa psa. #

Tzw. prawa człowieka to kompletny idiotyzm. Właśnie one prowadzą do patologii, że prawa człowieka mają np. mordercy i gwałciciele, którzy dowiedli, że ludzkie postawy (min. moralność, empatia), są im obce. To coś na kształt praw zwierząt. Człowieczeństwo determinowane jest przez naszą postawę i zachowanie. #


#shitwykopsays #neuropa #4konserwy #prawaczlowieka
  • 51
na świecie nie istnieją żadne uniwersalne prawa człowieka.

@Lawrence_z_Arabii: Prawo własności też nie istnieje na świecie, bo jest tylko pewną sztuczną koncepcją wymyśloną przez człowieka i istnieje tylko jako idea w ludzkich umysłach. Mam zatem nadzieję, że się na nie nigdy powołujesz, bo przecież istnienie złodziejstwa zaprzecza istnieniu prawa własności.
A może to właśnie rząd pozwala Ci zachować część pieniędzy, które należą do państwa? Zdecyduj się w końcu, jest ta własność, czy nie? Bo przeczysz sam sobie w jednym zdaniu.


@MiloszPrzemily: Nie istnieje uniwersalne prawo własności.

Jeśli tak, to pokaż mi takie prawo, które jest przestrzegane w każdym społeczeństwie i państwie.

Istnieć to może co najwyżej system prawny, którego działanie jest zawsze dalekie od idealnych założeń.

No chyba, że nie wiesz
prawa czlowieka to absurd, sa sprzeczne z natura. swiat nie gwarantuje ci zadnego "prawa do zycia", to, ze istniejesz, to tylko twoje szczescie, "możliwość". "prawo" sugeruje, ze zycie ci sie nalezy i jak go nie dostajesz, to mozesz skladac zazalenie. do kogo maja skladac zazalenie zabici przez katastrofy naturalne? albo dzieci rodzące sie z wadami i umierające po porodzie?
to, co powinno odpowiadac za bezpieczenstwo w spoleczenstwie, to wyryte głęboko ograniczenia moralne
To pokaż mi jakieś współczesne społeczeństwo, w którym w ogóle nie znają prawa własności (sposoby jego uregulowania się naturalnie różnią, istota jest ta sama)


@MiloszPrzemily: grupa społeczna złodziei nie uznaje prawa własności. Historycznie były pewne plemiona parające się napadami rabunkowymi, a współczesnie są też piraci.

To że czasem ci ludzie stosują między sobą jakieś prawo własności, dalej nie udowadnia tego, że to prawo jest uniwersalne, bo prawo uniwersalne musi być przestrzegane,