Wpis z mikrobloga

@SlepyGracz: #pomysly #gra #karciana #mobilna #motoryzacja

Ostatnio ze znajomymi, wpadliśmy na dość ciekawy, jednakże oklepany pomysł stworzenia gry karcianej.
Niby to nic trudnego, tak sobie pomyślałem. A siedzieliśmy nad pomysłem dobrych parę nocek, by ustalić zasady, i mechanikę rozgrywki. To już nie było takie proste, jakie się wydawało. Ale po kilku rozegranych partiach okazało się, że jest sporo jeszcze do dopieszczenia. I tak z pozoru prosta karcianka, nie co nam się rozrosła na dwa mniejsze projekty :-D.
Do tego stopnia, że prócz stworzenia samych kart do gry, postanowiliśmy wydać grę mobilną, ściśle nawiązującą do pierwotnej mechaniki gry. Ja wiem, że porywamy się z motyką na słońce. Ale sam projekt wzbudził jakieś tam zainteresowanie więc, ja osobiście myślę że jeżeli powiedziało się A to wypadałoby to i powiedzieć B. Tym bardziej, spotkałem z mega zainteresowaniem. Myśląc, że przejdzie to bez echa. Oczywiście wątpię w to że zaraz ludzie, rzucą się na to jak po karpia w promocji. Aczkolwiek, pewna grupa ludzi na pewno by się skusiła.

Co do kart to tu myślę, że trochę czasu mi zejdzie nad ich zaprojektowaniem. Ale kurs z grafiki jakiś tam ukończyłem to dam radę :-D A i jakaś drukarnia pewnie za normalne pieniądze mi to ładnie druknie, że by to nie wyglądało jak talia kart z bazaru za 2zł Ale póki co mozolnie rozpisuje instrukcje jak grać, no razem ze znajomymi, i ich znajomymi szukamy jakiś niedopracowań i niedociągnięć.Mimo że zasady są proste, to szukamy wszystkich możliwych sytuacji, które mogą wystąpić podczas rozgrywki. Wygląda to trochę komicznie bo kilka wersji mamy rozpisanych na tablicy i bawimy się, wcześniej opisanymi kartonikami. a przynajmniej tak to z boku wygląda.

W kwestii gry mobilnej chciałbym się podjąć zrobienia jej w Unity3D i wypuścić na kilku platformach. Ale pewnie trochę mi zejdzie, prawdopodobnie komuś bym to zlecił. Bo moje znajomość C# no taka, rzekłbym mocno raczkująca. I wiele aspektów w tej materii jest mi nie do końca znana. A wolałbym by jednak sama gierka była zrobiona w taki sposób by dało się po prostu zagrać. A sama gra no cóż tu jest właśnie spore pole do popisu i że temat jakiego żeśmy się podjęli, daje spore pole manewru i można implementować, nowe pomysły w zasadzie ile wlezie. No mi się przynajmniej tak wydaje.

Co do kosztów, cóż o ile wydanie gry w tradycyjnej formie pochłonie tylko oszczędności. I trochę czasu.O tyle wydanie aplikacji to tu, raczej cały projekt i jego tempo ostro przystopuje. Bo nikt za free nam nic nie zrobi. Sama kwestia oprawy dźwiękowej to już wiem, że na dzień dobry 1500-3000zł. i to po znajomości. :-D A gdzie koderzy, testerzy, graficy (o ile ja nie dam rady). Tu spokojnie myślę że ze 20-25tyś spokojnie stworzenie dobrej apki pochłonie. Więc przydałoby się poszukać gdzieś wsparcia, bo na zysk ze sprzedaży kart nie liczymy

A zyski z apki, cóż, raczej drobniaki z reklam i opcji ich usunięcia za symboliczne kilka zł. To może się zwróci. Ale wątpię, że szybko.

Generalnie liczę, że projekt odniesie jakiś tam dla mnie i kolegów sukces. Tym bardziej, że zdziwiło nas same zainteresowanie, faktem, że coś takiego chcemy stworzyć. Póki buzuje w nas motywacja i ilość ciekawskich. A i zdarzyły się przypadki, że ludzie chcą z nami współpracować.

Sorki za to, że piszę dość ogólnikowo i nie rozpisuje się choćby głębiej o tematyce czy mechanice rozgrywki. Ale nie chcę by ktoś podchwycił pomysł i nie zrobił tego w szybszym tempie od nas.

W każdym razie powiem na razie wstępnie analizujemy zebrane dane by ciut podrasować nasz pomysł.
  • 3
  • Odpowiedz